1-sza konferencja Ziko Apteki „FARMACEUTYCZNE FORUM ZDROWIA” zakończona sukcesem!

 

Farmaceutyczne_Forum_Zdrowia_1

W dniach 14-15 września w Hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbyła się pierwsza edycja „Farmaceutycznego Forum Zdrowia”, którą organizowała sieć aptek franczyzowych Ziko Apteka. Podczas dwudniowej konferencji uczestniczący w wydarzeniu farmaceuci mogli wysłuchać prelekcji przedstawicieli firm farmaceutycznych i dermokosmetycznych, wymienić opinie i doświadczenia, a także zapoznać się z produktami na specjalnie przygotowanych producenckich stoiskach.

Sieć aptek franczyzowych Ziko Apteka zorganizowała dla swojego personelu wyjątkowe wydarzenie edukacyjne, które miało na celu zapoznać pracowników sieci z producentami leków, wyrobów farmaceutycznych oraz dermokosmetyków. Przedsięwzięcie odniosło wielki sukces. Dyskusjom merytorycznym, a także towarzyskim rozmowom nie było końca.

Kierujemy się zasadą, że „Ludzie budują wartość firmy, gdy są zadowoleni”. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do zapewniania pracownikom możliwości kształcenia się i poszerzania kontaktów zawodowych. Takie wydarzenia jak Farmaceutyczne Forum Zdrowia są potrzebne i warto je organizować, bo daje ono możliwość zarówno farmaceutom, jak i przedstawicielom producentów bezpośrednio się spotkać i porozmawiać. Takiej wymiany wiedzy i doświadczeń między uczestnikami już dawno nie doświadczyłam. Dlatego pierwsza edycja Forum, z pewnością nie będzie ostatnia. Jestem szczęśliwa, że nasi pracownicy zakończyli konferencję z uśmiechem na ustach i myślę, bardzo pozytywnymi wrażeniami. – komentuje Beata Kmieć, Prezes Zarządu Ziko Apteka.

W pierwszym dniu Forum, farmaceuci mogli wysłuchać 9 prelegentów. Przekrój tematów był bardzo rozległy. W prezentacjach poruszone zostały takie zagadnienia jak: właściwe dobranie NLPZu (niesteroidowy lek przeciwzapalny), przypomnienie wytycznych drabiny analgetycznej, czy w jaki sposób wykonać wybrane postaci leku w Unguatorze. Referenci opowiadali również o farmakoterapii bólu, przedstawiając ofertę maści i tabletek oraz dawali wskazówki, jak skutecznie zwalczać objawy infekcji dróg oddechowych i właściwie dobrać lek. Przedstawiono również schematy postępowania w przypadku najpowszechniejszych ran urazowych. Pojawiały się również pytania z sali, na które prelegenci z chęcią odpowiadali, a często rozmowy dotyczące danej tematyki były kontynuowane w kuluarach.

Farmaceutyczne_Forum_Zdrowia_3   Farmaceutyczne_Forum_Zdrowia_4   Farmaceutyczne_Forum_Zdrowia_2

Na 19 stoiskach czekali przedstawiciele producentów, którzy chętnie opowiadali o produktach i pokazywali ich zastosowanie. Farmaceuci mogli przetestować m.in. dermokosmetyki, sprawdzając ich konsystencję czy szybkość wchłaniania, ale także wypróbować chociażby nowe ciśnieniomierze. Producenci pokazywali np. praktyczne zastosowanie nowoczesnych opatrunków oraz uczyli, jak prawidłowo je wykonać. Przedstawiciele chętnie słuchali farmaceutów, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z Pacjentami oraz szczegółowo odpowiadali na zadawane przez nich pytania dotyczące branży i asortymentu.

Drugi dzień był poświęcony integracji pracowników. Jednym z wyzwań dobrej współpracy w grupie jest skuteczna komunikacja i umiejętność wykonywania zadań pod presją czasu i natłoku innych obowiązków i właśnie podczas gry integracyjnej personel aptek mógł wyszlifować te predyspozycje.

Farmaceutyczne Forum Zdrowia Ziko Apteka pozwoliło uczestnikom nawiązać bliższe relacje biznesowe oraz koleżeńskie, a także poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą rynku farmaceutycznego i dermokosmetycznego. Było dużo radości, śmiechu i fachowej wiedzy. Kolejna edycja za rok.