ZIKO Blog

Wyobraź sobie ocean. W promieniu tysięcy mil morskich nie istnieje cywilizacja. Jacht i jego kilkuosobowa załoga zdana jest na umiejętności własne oraz osąd i charyzmę kapitana. Wszystko komplikuje się, gdy przyroda pokazuje swoje dzikie oblicze, gdy wiatr chce powyrywać żagle, a fale drwią sobie z małej łodzi. Każda decyzja, każdy detal ma znaczenie. Jeden szczegół może wpłynąć na bezpieczeństwo załogi i powodzenie rejsu. To, jak dobrze przygotujesz się do takiej podróży, jak wnikliwie poznasz statek, właśnie teraz będzie odgrywać kluczowe znaczenie.

Wyobraź sobie teraz aptekę, a nawet całą ich sieć, która zaplanowana została według filozofii „Najważniejszy jest Pacjent”, a kapitanem tego przedsięwzięcia jest wprawiony wilk morski.

Każda placówka ZIKO z założenia funkcjonować ma, jak dobrze dowodzony okręt. Planowanie do najdrobniejszego szczegółu, uważna obserwacja otoczenia, umiejętne badanie potrzeb pacjentów i wyciąganie szybkich wniosków, pozwalają płynąć marce na pełnych żaglach. Szereg rozmaitych rozwiązań sprawia, że osoby odwiedzające apteki mogą w komfortowych warunkach porozmawiać z farmaceutą i znaleźć rozwiązanie na swoje problemy. Nowe technologie i nowoczesny design podporządkowane są tu jednemu celowi – sprawić by Pacjent czuł się bezpiecznie, otrzymał odpowiedzi, nabył poszukiwane produkty w korzystnych cenach i wyszedł zadowolony.

Ale to nie wystarczy. Czymże jest nawet najlepszy okręt bez doświadczonej i zmotywowanej załogi? To farmaceuta tworzy jakość apteki. Jego misją jest niesienie pomocy, ale także budowanie swojego wizerunku eksperta w oczach Pacjenta. Potrzebuje do tego odpowiednich warunków – przyjaznego środowiska pracy. ZIKO to biznes rodzinny, stworzony i prowadzony wyłącznie z polskim kapitałem. To ważne, bo jak mówią sami pracownicy, firmę wyróżnia ciepła atmosfera i dbałość o pozytywne relacje. Zarządem przedsiębiorstwa kieruje prosta zasada – „Ludzie podnoszą wartość firmy, gdy są zadowoleni”.

Zastanawialiście się kiedyś, jak nasze życiowe pasje przekładają się na sposób patrzenia na świat, a w przypadku niektórych, także na sposób patrzenia na biznes? Artysta malarz widzi świat tysiącem detali, o których przeciętny miłośnik sztuki nie ma pojęcia. Architekt, oglądając kamienicę, analizuje ją w kompletnie inny sposób niż przypadkowy przechodzień. Wprawiony żeglarz, zacięty wilk morski zwraca uwagę na szczegóły, potrafi je wyłapać i przeanalizować tak, by z wielu małych drobnostek uczynić swoją przewagę.

Sieć aptek ZIKO, dzięki stosowaniu tych prostych zasad, systematycznie powiększa swoje znaczenie na rynku, w wielu momentach przyjmując na siebie niełatwą rolę pioniera. Inwestycje w nowe technologie, wieczne ulepszanie i „prowadzenie biznesu z satysfakcją” wpisane są w regulamin okrętowy spółki. Nie bez powodu apteki ZIKO stają się bezpieczną przystanią dla coraz większej grupy osób.

Ziko Ekspert

Chcesz uzyskać poradę zdrowotną? Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy? Nie zwlekaj, nasi Ziko Eksperci bezpłatnie udzielą Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.


Zapytaj ekspertów Ziko        

O Nas

Założona w Krakowie w 2005 roku marka ZIKO skupia obecnie pod sobą sieć aptek ZIKO Apteka oraz punkty dermokosmetyczne ZIKO Dermo, a także aptekę internetową e-ZikoApteka.pl

 

Opowieść o ZIKO        

Certyfikaty

pkj2016
dobry_pracodawca_2016
gwiazda_jakosci2016
Gazele_2015
diament forbesa 2015_v3
kid_zone_290_123
certfikat

Facebook