Bezpłatne badania w Sieradzu

Już 31 stycznia i 14 lutego mieszkańcy Sieradza mają możliwość wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Ziko dla Zdrowia można sprawdzić stan swojego serca, płuc, a także kości.

Każde badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

31 stycznia w godzinach między 9 a 16 przy ul. Wojska Polskiego 11 pod Galerią Dekada zaparkuje osteobus, w którym będzie wykonywana densytometria, polegająca na określeniu gęstości mineralnej kości. Badanie to umożliwia diagnostykę osteoporozy i osteopenii, które rozwijają się stopniowo, bardzo często nie dając wyraźnych objawów. Badanie jest szczególnie wskazane dla osób po 55 roku życia, po złamaniach kości oraz znajdujących się w tzw. grupie ryzyka (występowanie osteoporozy w rodzinie, niedobór hormonów płciowych, witaminy D i wapnia).  

Natomiast 14 lutego będzie można wykonać badanie płuc oraz analizę wieku serca. Spirometria służy rozpoznaniu i ocenie zaawansowania zaburzeń czynności płuc. Tego typu badanie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy w roku przez palaczy, a także osoby, które często kaszlą, mają duszności, czy szybko się męczą. Z kolei oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Wizyta w kardiobusie Fundacji Ziko dla Zdrowia umożliwia pacjentom wykonanie specjalistycznego badania bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty. Ponadto, akcja zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki, profilaktykę schorzeń kardiologicznych oraz zachęca do dbania o zdrowie. Badanie można wykonać 14 lutego w godzinach między 9 a 16 przy ul. Wojska Polskiego 11.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
przez INFOLINIĘ (od poniedziałku do piątku: 9:00 – 17:00)  tel.: 12 687 57 90, e-mail: kontakt@zikodlazdrowia.org

Lokalizacja: Sieradz, ul. Wojska Polskiego 11 (przed Galerią Dekada)
Badanie kości: 31 stycznia 2017, godz. 9:00-16:00
Badanie płuc i analiza wieku serca: 31 stycznia 2017, godz. 9:00-16:00

Zapytaj Eksperta Ziko Dermo

Chcesz uzyskać poradę zdrowotną? Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy? Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.


Zapytaj Eksperta Ziko Dermo        

ZIKO Blog