6 zasad prawidłowej pielęgnacji ciała

Pielęgnacja skóry jest mechanizmem, którego skomplikowanie rośnie w miarę starzenia się człowieka. Brak odpowiedniej dbałości o ciało powoduje, że bardzo szybko traci swoją kondycję oraz zdrowy wygląd.O skórę warto dbać cały czas, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Stosując nasze złote rady zauważysz, że skóra stanie się bardziej promienna. Gwarantujemy, że też na dłużej zachowa młodzieńczy wygląd!

 

RADA 1
CHROŃ SKÓRĘ PRZED UV

Nigdy nie wychodź na zewnątrz jeśli uprzednio nie skorzystasz z kremu z filtrem UV. Promieniowanie słoneczne to jeden z największych wrogów skóry, który szybko ją przesusza i przyśpiesza proces jej starzenia. Preparaty ochronne stosuj przez cały rok, niezależnie od typu skóry.

EKSPERT ZIKO DERMO POLECA

BIODERMA Photoderm M
Ochronny krem tonujący SPF 50, 40 ml

LA ROCHE-POSAY Anthelios
Mleczko do ciała SPF 30, 250 ml

NUXE Sun
Spray przeciwsłoneczny SPF 50, 150 ml
Krem do opalania twarzy, 50 ml

 

RADA 2
PIJ DUŻO WODY

Organizm potrzebuje sporej ilości płynów. Wypijając przynajmniej 2,5 litra wody dziennie dostarczysz mu siły i energii do działania. Oprócz tego w naturalny sposób nawilżysz skórę.

 

RADA 3
UŻYWAJ DELIKATNYCH KOSMETYKÓW DO MYCIA

Do codziennej pielęgnacji najlepiej nadają się produkty łagodne, które nie zawierają mydła i substancji podrażniających. Wypróbuj linie hypoalergiczne, niwelujące ryzyko wystąpienia alergii do minimum. Stosowanie zbyt mocnych kosmetyków sprawi, że skóra się “ściągnie” i przesuszy.

 

RADA 4
WYBIERAJ KĄPIEL POD PRYSZNICEM

Podczas kąpieli w wannie skóra szybko przyzwyczaja się do ilości wody. Kończąc zabieg doznaje szoku i ma tendencję do odwodnienia. Znacznie lepsza jest kąpiel pod prysznicem z wykorzystaniem letniej wody. Orzeźwiająca i chłodząca we właściwy sposób nawilży Twoje ciało!

EKSPERT ZIKO DERMO POLECA

BIODERMA Atoderm
Nawilżający olejek do kąpieli, 1 litr

ROGE CAVAILLES
Aksamitny olejek do kąpieli i pod prysznic, 500 ml

ADERMA Exomega Control
Olejek pod prysznic, 200 ml

 

RADA 5
PRAWIDŁOWE OSUSZANIE

Jeszcze przed wyjściem spod prysznica upewnij się, że kosmetyki pielęgnacyjne zostały dokładnie spłukane. Osuszanie skóry przeprowadź najdelikatniej jak potrafisz, dotykając skórę ręcznikiem.

 

RADA 6
NAWILŻAJ

Tuż po kąpieli skóra bardzo szybko traci nawilżenie, dlatego też warto stosować odpowiednie kremy i balsamy, które powstrzymają ten proces. Przywrócenie powłoki hydrolipidowej jest możliwe, ale wymaga staranności i wytrwałości w wykonywaniu zabiegu.

EKSPERT ZIKO DERMO POLECA

AVENE XeraCalm A.D
Balsam uzupełniający lipidy, 400 ml

BALNEOKOSMETYKI
Biosiarczkowy balsam nawilżająco-odżywczy do ciała, 250 ml

CeraVe
Nawilżający Balsam dla skóry suchej i bardzo suchej, 177 ml