Aplikacje dla zdrowia

Dzięki aplikacjom mobilnym mamy większą kontrolę nad stanem swojego zdrowia, i to w prosty oraz przyjemny sposób. Wystarczy smartfon z dostępem do Internetu i odrobina chęci!

CanCell Cancer

Aplikacja stworzona przez NFZ. Jest narzędziem profilaktyki dla osób zdrowych. Aplikacja uczy prowadzić zdrowy tryb życia, wskazuje, jakie czynniki zapobiegają zapadalności na choroby nowotworowe. Przy pierwszej rejestracji system szacuje nasze predyspozycje genetyczne i ocenia ryzyko zachorowania. Robi to w formie łatwego testu. Padają np. pytania, na co chorowali członkowie naszej rodziny, używki itd. Po przeanalizowaniu odpowiedzi radzi, kiedy i jak powinniśmy się zbadać. Poza tym aplikacja monitoruje dietę i aktywność fizyczną, dając jasne wskazówki, co należy zmodyfikować. Przypomina też o okresowych badaniach profilaktycznych i pomaga znaleźć odpowiednią placówkę medyczną.

http://cancellcancer.pl/

MySugr

Jedna z najpopularniejszych aplikacji dla diabetyków. Jest wygodna i intuicyjna w stosowaniu – może zastąpić dzienniczek pomiarów cukru. Ma opinię przyjaznej w obsłudze – jej używanie porównuje się do relaksującej gry. Użytkownicy otrzymują zadania do zrealizowania i są nagradzani wirtualnymi odznakami za ich wykonanie. Aplikacja gromadzi dane na temat stanu naszego zdrowia. Pyta np. o rodzaj cukrzycy, typ zastosowanego leczenia czy przyjmowane leki. Jest kompatybilna z glukometrami, które wyposażono w Bluetooth. Krótko mówiąc, ma ustawienie, które pozwala przesyłać dane pomiarów cukru z glukometru do aplikacji.

https://mysugr.com/en

Dziennik Zdrowia

Jest przeznaczona dla osób z chorobami sercowo-naczyniowymi oraz cukrzycą. Rejestruje istotne parametry, takie jak masa ciała, zawartość tłuszczu i wody w organizmie, obwód talii, wzrost ciśnienia tętniczego, lipidy (cholesterol, LDL, HDL, trójglicerydy), poziom cukru we krwi, aktywność fizyczna. System pomaga planować przyjmowanie leków. Umożliwia też przesyłanie danych (np. do arkusza kalkulacyjnego na komputerze). Aplikacja zawiera także instrukcje dokonywania najważniejszych pomiarów, np. ciśnienia tętniczego.

Doktor Medi

Ta aplikacja może stanowić pierwsze, a przede wszystkim szybkie źródło diagnozy. System jest w stanie przeszukiwać bazę ponad 1000 objawów oraz ponad 500 jednostek chorobowych. Korzystanie z aplikacji polega na tym, że wpisujemy objaw, a system zadaje serię kilku uszczegółowiających pytań. Następnie analizuje odpowiedzi i określa prawdopodobną przyczynę dolegliwości oraz proponuje lekarza, do którego należy się udać w celu wykonania właściwej diagnostyki.