Atopia pod kontrolą – wybieraj odpowiednie dermokosmetyki dla dzieci!

NASZ EKSPERT
dr hab. n.med. Ewa Trznadel-Grodzka
specjalista dermatologii


 

Uporczywy i bardzo nasilony świąd skóry, często wywołujący rozdrażnienie i niepokój dziecka, to najczęstszy objaw atopowego zapalenia skóry. Dowiedz się jak dbać o zdrową skórę szkraba?

 

CZEGO SIĘ WYSTRZEGAĆ W PRZYPADKU AZS?

Gdy maluch choruje na atopowe zapalenie skóry, dieta dziecka powinna być rozszerzana stopniowo, najlepiej pod osłoną mleka matki. Należy dbać o odpowiednie ubranko dla malucha, aby było bawełniane i luźne. Stosować odpowiednie preparaty do kąpieli, pielęgnacji oraz prania. Unikać zbyt długich i gorących kąpieli oraz dbać o odpowiednią temperaturę otoczenia. Jeżeli objawy AZS u dziecka znacznie się nasilą, intensywny świąd nie daje maluchowi zasnąć, a preparaty do pielęgnacji nie przynoszą ulgi, należy konsultować się ze specjalistą dermatologiem lub alergologiem.

 

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ MAŁEGO ATOPIKA?

Kąpiel dziecka chorującego na atopowe zapalenie skóry powinna być krótka, w nieco chłodniejszej wodzie. Do kąpieli należy użyć emolientów, np. olejek lub emulsję do kąpieli Baby Dermedic Linum. Są to preparaty o bardzo delikatnej formule. Działają przeciwzapalnie i przeciwświądowo przez co przyśpieszają gojenie uszkodzonego naskórka. Odbudowują też uszkodzony płaszcz hydro­lipidowy skóry. Mogą być stosowane od pierwszych dni życia.

Po kąpieli skórę malucha należy delikatnie osuszyć, nie wolno pocierać. Na czystą, suchą skórę należy nałożyć nawilżająco-natłuszczający emolient, np. masło intensywnie natłuszczające Dermedic Linum baby. Stosowanie pre­paratów z emolientami jest jednym ze sposobów leczenia atopowego zapalenia skóry w warunkach domowych.

 

EKSPERT ZIKO DERMO POLECA

DERMEDIC Linum Baby Emolient
Olejek do kąpieli, 400 ml

Olejek do kąpieli polecany jest do codziennej higieny i pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, skłonnej do alergii. Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry atopowej. Przeznaczony jest dla dzieci od 1. miesiąca życia. Zawiera naturalny konserwant ECOCERT. Składniki aktywne: lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Olej mineralny, Witamina E

DERMEDIC Linum Baby Emolient
Krem kojący, 100 g

Krem nawilżająco-kojący polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, atopowej, skłonnej do alergii lub łuszczycy. Krem przeznaczony jest dla dzieci od 1. dnia życia. Składniki aktywne: Olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Olej migdałowy, Olej z oliwek, Alantoina, D-Panthenol, Witamina E, Gliceryna, Ekstrakt z rumianku.

DERMEDIC Linum Baby Emolient
Balsam, 205 g

Lekki balsam polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, skłonnej do alergii. Szczególnie polecany do pielęgnacji skóry atopowej. Balsam przeznaczony jest dla dzieci od 1. dnia życia. Składniki aktywne: Olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Alantoina, D-Panthenol, Gliceryna, Masło Shea, Witamina E, Ekstrakt z jęczmienia, Olej arganowy.