Bezpieczne farbowanie włosów

W obecnych czasach sklepowe półki aż uginają się od preparatów, które szybko i długotrwale są w stanie zmienić kolor naszych włosów. Przed wyborem produktu warto zdobyć wiedzę, na temat tego, które z nich są najbezpieczniejsze i na co zwracać uwagę przy wyborze farby.

ZANIM PRZYSTĄPISZ DO KOLORYZACJI WŁOSÓW…

1.
Jeśli twoje włosy są cienkie, delikatne, podatne na uszkodzenia, farbowanie ich może przynieść bardzo destrukcyjne skutki. Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji warto skrócić czas trzymania farby lub rozjaśniacza na włosach. Pamiętaj też by nie nakładać dodatkowo czepka, który przez podwyższenie temperatury może spowodować większe uszkodzenie włosa.

2.
Bardzo ważne jest, by po koloryzacji zadbać o włosy. Mocne odżywienie to podstawa. Jedną z ulubionych masek klientek Ziko Dermo jest Hydra Maska nawilżająco-nabłyszczająca z serii Rene Furterer Karite, która dzięki olejowi Shea połączonemu z kompleksem odnawiającym Cimentrio, intensywnie nawilża suche włosy i zapewnia optymalnie trwałą ochronę włosów. Dla osób preferujących odżywki, godną polecenia jest Biosiarczkowa regenerująca odżywka do włosów marki Balneokosmetyki z leczniczą, najsilniejszą na świecie wodą siarczkową, argininą, hydromanilem i kwasem mlekowym o relaksującym zapachu kokosowym. Przeznaczona jest w szczególności do włosów suchych, zniszczonych i pozbawionych blasku.

3.
Jeśli twoje włosy są ciemne lub wręcz czarne, przed koloryzacją warto wybrać się do fryzjera, który dokona dekoloryzacji. Zabieg ten nie jest polecany do samodzielnego wykonania w domu ze względu na konieczność precyzyjnego wykonania. Jeśli profesjonalnie rozjaśnisz włosy, będą one gotowe do kolejnego, samodzielnego już koloryzowania.

4.
Aby trafniej dobrać kolor farby, należy pamiętać by wybierać farbę o ton jaśniejszą od koloru, który chcemy uzyskać. Inaczej to wygląda kiedy chcemy farbować naturalne, nigdy nie farbowane włosy. Wtedy kolor wybieramy zgodnie z próbnikiem kolorów, wybierając taki jaki nam się podoba.

5.
Jeśli preferujesz farby bezpieczniejsze o naturalnych składnikach, to najlepszym wyborem jest seria farb Biokap (dostępna m.in. w drogeriach Ziko Dermo). Produkty marki Biokap nie zawierają amoniaku (ma działanie drażniące na skórę głowy, jest toksyczny, niszczy strukturę włosa, może uczulać), rezorcyny (organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, może podrażniać), parabenów (środki konserwujące, mogą powodować uczulenia i podrażnienia skóry). Farby Biokap są łatwe w użyciu, doskonale pokrywaja siwe włosy, ponadto zawierają wiele dobroczynnych składników, działających pozytywnie na skórę głowy oraz włosy tj. olejek arganowy, proteiny roślinne z pszenicy, soja, ryż, owies oraz wyciąg z wierzby.

 

DO FARBOWANIA WŁOSÓW EKSPERT ZIKO DERMO POLECA
 

BIOKAP
Farby do włosów

Substancja koloryzująca wytworzona jest w ponad 90% z surowców roślinnych/naturalnych. Pozostałe 10% składników jest pochodzenia syntetycznego i ogranicza się tylko do tych, których nie można pozyskać ze źródeł naturalnych/roślinnych.

COLOR&SOIN
Farbydo włosów

Technologia produkcji Color&Soin oparta jest na cennych i naturalnych składnikach aktywnych: proteinach i olejkach roślinnych oraz esencjach eterycznych. Od pierwszego użycia barwi 100% siwych włosów, a także chroni je i pielęgnuje.

PHYTO COLOR
Farby do włosów

Wysokie stężenie pigmentów i wyciągów roślinnych, aby nadawać włosom wspaniały naturalny odcień dbając jednocześnie o ich zdrowie. Krem koloryzujący wzbogacono o olejek HUILE D’ALES eliksir zawierający 10 ekstraktów roślinnych!