Demakijaż, jestem ZA! Dlaczego demakijaż jest ważny?

Dlaczego oczyszczanie jest tak ważne dla pielęgnacji skóry?

Oczyszczanie to kluczowy etap pielęgnacji skóry wrażliwej. Ma na celu usunąć makijaż, zanieczyszczenia, nadmiar sebum i martwe komórki naskórka. Dokładnie oczyszczona skóra może oddychać i regenerować się oraz jest przygotowana do dalszych zabiegów  pielęgnacyjnych.

Skutki nieprawidłowego dbania o skórę i nieprawidłowego demakijażu oczu.

Niedokładne oczyszczanie twarzy z kosmetyków kolorowych może powodować podrażnienie spojówek, a nawet zapalenie rogówki. Innymi przykrymi konsekwencjami mogą być wypadanie i łamliwość rzęs oraz powstawanie przedwczesnych zmarszczek.

Warto wiedzieć, że w okresie jesienno-zimowym skóra  narażona jest na działanie zanieczyszczeń środowiskowych znajdujących się np. w smogu. Ze względu na bardzo mały rozmiar cząsteczek przenikają one przez naskórek i dostają się w głąb skóry. W konsekwencji powodują m.in. degradację lipidów odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego nawilżenia i natłuszczenia naskórka, osłabienie bariery ochronnej skóry, nadprodukcję wolnych rodników, stany zapalne. Prowadzą do powstawania przebarwień, nadprodukcji sebum, rozszerzenia porów, a także zmian trądzikowych i trądzikopodobnych. Uszkadzają również struktury kolagenu, elastyny oraz macierz zewnątrz komórkową, co przyspiesza starzenie się skóry.

Dlatego kluczową rolę nie tylko w przypadku profilaktyki anti-pollution, ale także pielęgnacji skóry przez cały rok stanowi regularne, łagodne oczyszczanie, mające na celu skuteczne usuwanie z niej zanieczyszczeń. Preparaty oczyszczające nie mogą naruszać szczelności bariery naskórka. Powinny ją regenerować i uzupełniać (przez zastosowanie łagodnych surfaktantów i substancji renatłuszczających). Wówczas produkt taki tworzy na powierzchni naskórka warstwę okluzyjną i ochronną warstwę lipidową, która zmniejszy TEWL (Trans Epidermal Water Loss, czyli przeznaskórkową ucieczkę wody) i ochroni przed przenikaniem do wewnątrz szkodliwych substancji i pyłów.

Demakijaż oczu i twarzy

Kobiety kochają podkreślać spojrzenie efektownymi cieniami, eyelinerami czy wydłużającym rzęsy tuszem. Okolice oczu są jednak najdelikatniejszym miejscem na twarzy, dlatego w codziennej pielęgnacji wymagają odpowiedniego traktowania.

Do skutecznego usuwania makijażu bez podrażnień należy wybrać odpowiedni dwufazowy płyn micelarny, np. z serii Hydrain3 Hialuro marki Dermedic. Dzięki łagodnej formule nie podrażnia oczu. Dodatkowo wzbogacony jest kompleksem Fortilash, który pobudza wzrost rzęs, wydłuża cykl życia rzęs poprawia kondycję cebulek rzęs oraz ich włókien, przez co rzęsy stają się mocniejsze, grubsze i gęstsze.

Demakijaż twarzy możemy wykonać płynem micelarnym Dermedic Hydrian 3 Hialuro. Oba produkty zawierają wodę termalną, która dzięki neutralnemu odczynowi pH, niskiej twardości i związkom krzemu, powodują lepsze nawilżenie i oczyszczenie z substancji wydalanych przez skórę.

10 zasad prawidłowego demakijażu i oczyszczania twarzy

1. Przed rozpoczęciem oczyszczania skóry twarzy, umyj ręce.

2. Do oczyszczania używaj płatków kosmetycznych wykonanych w 100% z bawełny.

3. Przygotuj produkty do oczyszczania, odpowiadające potrzebom twojej skóry. W ofercie Dermedic znajdziesz preparaty do skóry normalnej i suchej, tłustej i mieszanej, naczynkowej, nadreaktywnej oraz dojrzałej. Do zmywania makijażu wodoodpornego wybierz płyn dwufazowy Hydrain 3 Hialuro. Produkt ten przy regularnym stosowaniu dodatkowo wzmacnia rzęsy.

4. Rozpocznij od demakijażu okolic oczu. Płatek kosmetyczny nasącz dwufazowym płynem micelarnym. Przyłóż nasączony wacik do zamkniętej powieki i przytrzymaj około 30 sekund. Sprawdź czy preparat rozpuścił tusz i cienie. Jeżeli nie, czynność powtórz przy użyciu czystego płatka.

5. Tusz do rzęs zmywamy pionowymi ruchami, od nasady rzęs do ich końców. Cienie z powieki usuwamy w kierunku od nosa do skroni.

6. Drugim nawilżonym płatkiem kosmetycznym zmywamy dolną powiekę, wykonując poziomy ruch od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

7. Następnie nasącz kolejny płatek wybranym płynem micelarnym Dermedic i dokładnie kolistymi ruchami wykonaj demakijaż skóry twarzy, czoła, szyi, a także dekoltu.

8. Na koniec przejdź do oczyszczania właściwego. Zmywaj resztki makijażu i sebum, aż ostatni płatek będzie czysty. Na tym etapie możesz także umyć skórę wodą z kremowym żelem lub emulsją micelarną.

9. Delikatnie osusz twarz czystym ręcznikiem przeznaczonym wyłącznie do twarzy. W przypadku skóry z niedoskonałościami warto zastosować tonizację, aby przywrócić skórze odpowiednie pH.

10. Po dokładnym oczyszczeniu skóry nałóż na twarz, szyję i dekolt krem nawilżający lub przeciwzmarszczkowy z serii Hydrain 3 Hialuro. Do skóry przesuszonej zastosuj nawadniające serum z tej samej linii – wszystko po to, aby zapewnić skórze kompleksową pielęgnację.

 

Demakijaż oczu i twarzy z DERMEDIC – 3 kroki

Krok 1
Demakijaż oczu i wodoodporny

Dermedic Hydrain3 Hialuro, micelarny płyn dwufazowy do demakijażu

• Dzięki łagodnej formule nie podrażnia oczu – został przebadany na osobach noszących soczewki kontaktowe.
• Zawiera Alantoinę, Krzem i Selen, które przyspieszają procesy gojenia się i łagodzą podrażnienia.
• Dodatkowo wzbogacony jest kompleksem Fortilash, który pobudza wzrost rzęs, wydłuża cykl życia rzęs, poprawia kondycję cebulek rzęs oraz ich włókien, przez co rzęsy stają się mocniejsze, grubsze i gęstsze.
• Polepsza gospodarkę wodna naskórka, stymuluje jego odnowę i wzmacnia go, dzięki zawartości Hydroweg VV
• Jest niekomedogenny.

Krok 2
Oczyszczanie właściwe twarzy

Dermedic Hydrain3 Hialuro, płyn micelarnym H2O

Zawiera wodę termalną, która dzięki neutralnemu odczynowi pH, niskiej twardości i związkom krzemu, powoduje lepsze nawilżenie i oczyszczenie z substancji wydalanych przez skórę.

Krok 3
Mycie twarzy

Dermedic Hydrain3 Hialuro, kremowy żel do mycia

Polecamy dla osób, które preferują zmywanie z użyciem wody. Zalecany do: oczyszczania wrażliwej, suchej lub bardzo suchej skóry. Zmywa makijaż i wszelkie zanieczyszczenia
• Bez SLS i SLES – nie wywołuje podrażnień skóry, nie narusza jej naturalnej warstwy hydrolipidowej.
• Nadaje się dla osób nietolerujących tradycyjnych preparatów do mycia.
• Hypoalergiczny.