Długie i gęste rzęsy- to możliwe!

Wyobraź sobie kobiece, zalotne spojrzenie. Takie, jakiemu nie oprze się nikt. Czy wiesz, jak je uzyskać? Które z kosmetyków będą Twoimi sprzymierzeńcami? Aby rzęsy były zawsze długie i gęste, niezbędna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Podpowiadamy, jak to zrobić…

1. DEMAKIJAŻ

Na pierwszym miejscu wśród zasad odpowiedniej pielęgnacji znajduje się demakijaż, a dokładniej rodzaj kosmetyku, którym jest on wykonywany. Bez wątpienia najlepszym preparatem będzie płyn micelarny, ponieważ jego zastosowanie nie wymaga niekorzystnego dla rzęs pocierania. Micele zawarte w takim płynie tworzą związki chemiczne o właściwościach hydrofilowych oraz hydrofobowych, co oznacza że doskonale wiążą się z tłuszczami, pochłaniają tłuszcz (sebum) oraz rozpuszczają pozostałe zanieczyszczenia. Często zawierają w swoim składzie witaminę B5, znaną ze swojego działania wzmacniającego rzęsy.

2. UWAŻAJ NA ZALOTKĘ

Jeśli chcesz, aby twoje rzęsy były w dobrej kondycji, wystrzegaj się używania zalotki albo chociaż staraj się ograniczyć jej stosowanie. Okalające oczy włoski są na tyle delikatne, że zbyt mocne dociśnięcie zalotki albo częste jej stosowanie może je uszkodzić i w efekcie sprawić, że::

– rzęsy będą bardziej łamliwe i podatne na kruszenie się,
– cebulki będą osłabione, co będzie się wiązać z nadmierną utratą rzęs,
– rzęsy będą rosły krzywo i mogą nienaturalnie się wyginać.

3. NIE NADUŻYWAJ TUSZU DO RZĘS

Na rzęsy niekorzystnie wpływa zbyt gruba warstwa tuszu do rzęs (w szczególności tuszu wodoodpornego) która usztywnia łodygę włosa co może spowodować uszkodzenie poprzez zmniejszenie elastyczności. Uszkodzony mieszek (z natury jest bardzo delikatny) może już nie odrosnąć. Warto co 4-6 miesięcy zmieniać tusz do rzęs. Przy codziennym stosowaniu, na szczoteczce namnażają się bakterie które mogą spowodować infekcję lub zapalenie spojówek. W drogeriach Ziko Dermo dostępny jest hipoalergiczny tusz do rzęs Dermena Lash o dodatkowym działaniu wzmacniającym rzęsy.

4. ODŻYWIAJ RZĘSY

Olejek rycynowy lub oliwa z oliwek są zbawienne dla każdych rzęs. Mogą zastąpić odżywkę lub stanowić dla niej uzupełnienie. Olejek rycynowy pobudza mikrokrążenie, co przyspiesza regenerację oraz wchłanianie składników odżywczych, a oliwa z oliwek silnie odżywia. Warto takie działania łączyć z preparatami dostępnymi drogeriach. Warto zaopatrzyć się w odżywkę marki Oceanic Long 4Lashes. Dzięki zawartości takich składników jak bimatoprost (działanie stymulujące wzrost rzęs), kwas hialuronowy (nawilża i wygładza ), prowitamina B5 (poprawia strukturę rzęs, wzmacnia, uelastycznia), jest to jeden z najlepszych preparatów na rynku, a do tego jest w przystępnej cenie.

 

NA DŁUGIE I GĘSTE RZĘSY EKSPERT ZIKO DERMO POLECA
 

DERMENA Lash Care
Mascara pielęgnacyjna do rzęs, 10 ml

L’BIOTICA ACTIVE LASH
Serum przyspieszające wzrost rzęs i brwi, 3,5 ml

LONG 4 LASHES
Serum do rzęs, 3 ml