Jak dbać o cerę jesienią?

Okres jesieni to dość trudny czas dla naszej skóry, która przyzwyczajona do ciepłych i słonecznych dni, czasami zaczyna sprawiać problemy, staje się matowa, łuszcząca i sucha. Dlaczego? Wszystkiemu winne są warunki atmosferyczne, do których nasza skóra nie jest przyzwyczajona i przyzwyczaić się nie chce. Jak jej pomóc, aby mogła na nowo zachwycać swoim blaskiem?

Prócz zmian pogodowych, które w znacznym stopniu oddziałują na naszą skórę, pogarszając przy tym jej kondycję, pamiętajmy również, że może być ona jeszcze zmęczona po lecie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że promieniowanie słoneczne sprzyja fotostarzeniu się skóry, zaburzeniom pigmentacji oraz rozwojowi nowotworów skóry. W obliczu tych wszystkich czynników, nie dziwmy się, że przeglądając się rano w lustrze, nie czujemy się zachwycone swoim wyglądem. Czas zatem na kluczowe pytanie: jak to zmienić?

&

DBAJ O SKÓRĘ KAŻDEGO DNIA!

To bardzo ważne, aby każdego dnia dokładać wszelkich starań w czynnościach pielęgnacyjnych. Najistotniejsza jest bowiem regularność. Kiedy skóra otrzymuje równą dawkę cennych dla jej funkcjonowania składników, odwdzięcza się nam pięknym wyglądem. Z kolei, gdy zapominamy o takich aspektach jak: demakijaż, czy nałożenie kremu na noc, nasza skóra nie może w pełni zregenerować się nocą. Podobnie jest, gdy wychodzimy z domu bez nałożenia ochronnej warstwy kremu na twarz, wówczas nasza skóra nie potrafi się sama ochronić przed niszczącymi ją czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: chłód, wiatr czy zanieczyszczenia. Z tej też przyczyny pamiętajmy, aby bezwzględnie każdego ranka przemywać twarz tonikiem, mleczkiem do twarzy bądź płynem miceralnym, a następnie nałożyć na twarz krem pilęgnacyjno-ochronny.

&

JAK DOBIERAĆ KOSMETYK DO SWOJEGO TYPU CERY?

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego kosmetyku. Kierujmy się tutaj przede wszystkim adekwatnością produktu do wieku, dla którego jest przeznaczony oraz tym, do jakiego typu skóry jest polecany. Panie w wieku powyżej 25 lat powinny szczególnie pamiętać, aby używać dwóch kremów: na dzień oraz na noc, jak również kremu pod oczy. Kiedyś kremy pod oczy używane były tylko i wyłącznie do tego, aby zapobiegać zmarszczkom. W dzisiejszych czasach już nie praktykujemy tych zasad, gdyż na rynku jest szeroka gama kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwych okolic oczu. Są wśród nich nie tylko kremy przeciwzmarszczkowe, ale także nawilżające, odżywcze czy też wzmacniające cerę naczynkową. Dobrze jest używać kremów jednej linii, dlatego jeżeli decydujemy się na krem do twarzy, z tej samej firmy wybierzmy również krem pod oczy. Podsumowując: krem pod oczy, powinna używać każda z nas, nie tylko, aby zapobiegać zmarszczkom i opóźniać procesy starzenia się skóry, ale również, aby dbać o delikatne okolice naszych oczu.

&

BAZA POD MAKIJAŻ? OBOWIĄZKOWO

O ile latem staramy się nie „przedobrzać”, o tyle jesienią powinnyśmy dbać o odpowiednie nawilżenie i ochronę naszej cery pod makijażem. To bardzo ważne, aby przed nałożeniem fluidu, zastosować odpowiedni krem nawilżający bądź odżywczy, o lekkiej konsystencji. Dzięki temu nasza skóra nie będzie się łuszczyć, a make-up dłużej się utrzyma, zachowując cerę naturalną i zadbaną. W tym okresie warto stosować również fluid bądź puder mineralny. Pamiętajmy jednak, że nie powinien on dodatkowo obciążać naszej cery oraz zatykać porów, ale polepszać nasz wygląd i wykazywać działanie ochronne. Każda kobieta dzięki makijażowi czuje się atrakcyjna i pewna siebie, dlatego nie odmawiajmy sobie tej przyjemności, pamiętając jednocześnie, aby we wszystkim zachować umiar i…naturalność!

&

SKÓRA SZCZEGÓLNIE SUCHA I PODATNA NA ALERGIĘ – CO ROBIĆ?

Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy o każdy typ skóry można odpowiednio zadbać, nawet o tą najbardziej wymagającą. Jeżeli zatem posiadamy cerę szczególnie wrażliwą, a wręcz atopową warto zainwestować w tzw. emolienty, które nie tylko skutecznie odbudowują warstwę lipidową naskórka, ale także przywracają prawidłowe napięcie skóry, chroniąc przed utratą wody oraz hamując fizjologiczne procesy starzenia się skóry. Co istotne, kosmetyki te mają działanie przeciwświądowe, co w przypadku skóry atopowej jest szczególnie istotne.

Każda pora roku inaczej oddziałuje na naszą skórę. Jesień niestety powoduje, że cera staje się sucha i matowa. Chłód, wiatr, wysuszone powietrze w pomieszczeniach, jak też noszenie ubrań ciasno oplatających naszą skórę, powodują że staje się ona szczególnie wymagająca i zbuntowana. Warto zatem poświęcić jej trochę uwagi w tym trudnym czasie i pomóc jej przystosować się do nowych warunków. Pamiętajmy zatem, aby odżywiać i pielęgnować cerę każdego dnia, kosmetykami przeznaczonymi do naszego wieku oraz wymagań naszej skóry.