Jak właściwie wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu promieniowania UV na skórę i stara się chronić ją, używając odpowiednich kremów z filtrami. Twoje oczy również potrzebują ochrony i po to są oczywiście okulary przeciwsłoneczne.

Badania dowodzą, że długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV może prowadzić do powstania wielu schorzeń, m.in. zwyrodnienia plamki żółtej, uszkodzenia rogówki oraz przedwczesnej zaćmy. Jak odpowiednio dobrać okulary przeciwsłoneczne, które będą spełniały wszystkie funkcje ochronne jak również wpisywały się w aktualne trendy, podkreślając Twoją urodę? Poznaj kilka prostych zasad, które pozwolą Ci na najlepsze dopasowanie!

ODPOWIEDNIA OCHRONA UV I FILTR POLARYZACYJNY

Na rynku dostępnych jest od groma punktów sprzedażowych oferujących okulary przeciwsłoneczne niewiadomego pochodzenia, nieposiadających niezbędnych atestów. Wybieraj okulary ze sprawdzonych punktów optycznych, które zapewniają 100% ochronę UVA/UVB. Dla osób aktywnych i wymagających świetnie sprawdzi się filtr polaryzacyjny, który eliminuje rażące odblaski oraz zwiększa kontrast widzenia.

WIELKOŚĆ, KOLOR I KSZTAŁT OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH

Dopasowane okulary przeciwsłoneczne to podstawa. Upewnij się, że wybierasz oprawy, które zapewnią Ci kompletną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym i nie odstają od twarzy, powodując niekontrolowane przedostawanie się światła do oka. Okulary przeciwsłoneczne powinny być większe niż okulary korekcyjne, jednak nie powinny wystawać poza najszersze miejsce twarzy. Jeśli chcesz uniknąć niechcianych odcisków, zwróć uwagę na to, aby okulary nie naciskały na kości policzkowe.

Kolor oprawek wybierz odpowiednio do swojego typu urody: wiosna/jesień – odcienie brązu, złota; zima/ lato – odcienie czerni, szarości, granatu. Pamiętaj, że możesz uzyskać ładny, estetyczny efekt, dobierając okulary pod akcesoria, które nosisz np. buty, pasek, torba. Ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne były przede wszystkim spójne z Twoim stylem i dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Kształt oprawek powinien kontrastować z Twoim kształtem twarzy np. do owalnej twarzy zdecyduj się raczej na prostokątne oprawki, a do kwadratowej na kształty zaokrąglone np. typu Aviator, które złagodzą ostre rysy twarzy. Twarz okrągła będzie dobrze współgrała z oprawami prostymi u góry i na dole np. typu Wayfarer.

W salonach Ziko Optyk znajdziesz oprawy przeciwsłoneczne spełniające wszystkie normy jakościowe. W naszym asortymencie odnajdziesz szeroki wachlarz modeli charakteryzujących się nowoczesnym wzornictwem, jak również zawsze modnej klasyki. Pamiętaj, że w salonach Ziko Optyk możesz skorzystać z pomocy Doradców, którzy chętnie pomogą Ci w doborze okularów przeciwsłonecznych spełniających Twoje oczekiwania!