Jak zniwelować stres i stać się piękniejszą?

Życie w ciągłym biegu, nieustanny stres, brak czasu na sen i negatywne nawyki żywieniowe odbijają się na naszym zdrowiu i urodzie. Niekorzystne przyzwyczajenia urodowo- zdrowotne sprawiają, że nasza cera staje się szara i pozbawiona blasku. W dłuższej perspektywnie uskuteczniania ich zaczyna brakować nam witamim i sił witalnych.

4 rzeczy, o których warto pamiętać by pozbyć się stresu:

1. Postaw na zdrowe odżywianie

W swojej codzienniej diecie nie należy zapominać o spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców. Antystresowo działa też: seler naciowy, orzechy włoskie, jajka, ziemniaki, pomarańcze, fasolka szparagowa, czarne porzeczki.
Nastrój poprawia także spożywanie gorzkiej czekolady szczególnie za sprawą dużej ilości magnezu. Magnez to pierwiastek wpływający na prawidłową pracę układu nerwowego, dlatego warto dostarczać jego odpowiednią ilość w spożywanych pokarmach bądź suplementować.

 

2. Unikaj alkoholu

Generalnie mówi się, że wszystko jest dla ludzi. Ale przypomnij sobie, jak się czułaś następnego dnia o poranku po całonocnej imprezie mocno zakrapianej alkoholem..?
Po pierwsze, spożywanie alkoholu prowadzi do odwodnienia całego organizmu, a co jest bardzo ściśle z tym powiązane, wysusza i prowadzi do silnego podrażnienienia skóry. Na twarzy uwydatniają się zmarszczki, cera przybiera brzydki szary odcień. Jakby tego było mało, wypłukane zostają wszystkie witaminy niezbędne dla zachowania urody, jak witaminy z grupy B, kwas foliowy, a przede wszystkim witamina A oraz wapń. Witaminy te są niezbędne w walce z procesami starzenia i to właśnie dzięki ich niedoborowi alkoholiczki wyglądają nawet o 10 lat starzej od rówieśniczek stroniących od alkoholu.

 

3. Kąpiel z olejkami – miłe rytuały dnia codziennego

Tak, ciepła, aromatyczna kąpiel z dodatkiem naszych ulubionych olejków zbawiennie wpływa na nasz nastrój i urodę. Starajmy się także przesypiać minimum 8h na dobę a silną kawę zastąpmy ulubioną herbatą ziołową. W praktyce te drobne, niewinne nawyki mogą sprawić urodowe cuda.

 

4. Pamiętaj, że ruch to zdrowie

Wysiłek pomoże rozładować złą energię. Wybierzmy taki rodzaj ruchu, który sprawia nam przyjemność. Dla jednych będzie to joga, inni wolą aerobik. Najważniejsze, żeby było nam miło, wtedy wytworzą się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. A przecież każda kobieta jest piękna, kiedy czuje się szczęśliwa.