Jakie okulary do sportów zimowych wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne przydają się zarówno latem, jak i zimą. Szczególnie istotne jest posiadanie odpowiedniej ochrony wzroku podczas uprawiania sportów zimowych. Sportowe okulary przeciwsłoneczne pozwalają nie tylko poprawić komfort widzenia, ale również ochronią Cię przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warunki na stoku bywają różne, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie.

Okulary przeciwsłoneczne — na co warto zwrócić uwagę?

O okularach przeciwsłonecznych nie należy zapominać, nie tylko wybierając się na narty, ale także podczas wykonywania wszelkich aktywności zimą. Szczególną uwagę należy zwrócić na okulary sportowe posiadające filtr polaryzacyjny, UV oraz warstwę zapobiegającą parowaniu soczewki.

Okulary dopasowane do rodzaju aktywności

W zależności od wykonywanych aktywności na świeżym powietrzu należy dopasować odpowiednie okulary. Choć nikogo nie dziwi zakładanie gogli, wybierając się na narty czy deskę snowboardową, wiele osób nie zakłada specjalnych okularów, maszerując czy biegając. Właściwy dobór okularów do rodzaju aktywności poprawia nasz komfort i pozytywnie wpływa na wzrok.

Okulary sportowe — co warto wiedzieć?

Okulary sportowe niewątpliwie zapewniają nam lepszą widoczność. Brak konieczności mrużenia oczu pozwala na swobodne uprawianie zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Warto pamiętać, że aby były one skuteczne, muszą być odpowiednio dobrane pod względem rozmiaru i funkcjonalności.

Gogle narciarskie — czy kolor szkieł ma znaczenie?

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, z jakimi soczewkami kupić gogle narciarskie. Na rynku dostępne są okulary sportowe w kilku kategoriach. Uproszczając, soczewki gogli mogą być pomarańczowe bądź szare. Ich zabarwienie pozwala chronić oczy niezależnie od pogody, a jednocześnie poprawić jakość widzenia.

Doskonałą alternatywą wydają się być gogle z wymiennymi szkłami, które dopasowywać można do pogody. W pochmurne dni warto postawić na soczewki pomarańczowe, a w słoneczne — szare.

Z jakiego materiału powinny być wykonane gogle narciarskie?

W sportach zimowych nie ma miejsca na półśrodki, dlatego każdy element wyposażenia powinien być skrupulatnie wybrany. Dobre okulary sportowe to podstawa, dzięki którym zapewniona jest odpowiednia ochrona oczu. Najlepszym rozwiązaniem są lekkie modele wyposażone w soczewki wykonane z poliwęglanu.

Okulary sportowe z ochroną przed promieniowaniem UV

Zimowe, słoneczne, mroźne dni to idealny moment na narty. Takie warunki sprawiają jednak, że oczy narażone są na oślepiające odblaski. Niezależnie czy zamierzasz uprawiać sporty zimowe, czy też chcesz chronić swój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, wybierz wygodne okulary zimowe posiadające stosowne filtry.

Okulary zimowe — najważniejsze zalety

Okulary sportowe są niezbędne między innymi kiedy wybierasz się na narty. Wysokiej jakości soczewki:

  • chronią wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym;
  • poprawiają widoczność niezależnie od warunków;
  • zapewniają bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych.

Okulary korekcyjne a sporty zimowe

Okulary korekcyjne nie muszą być dla Ciebie przeszkodą. Choć być może niejednokrotnie zastanawiałeś się jak połączyć komfort widzenia ze sportami zimowymi, postęp w optometrii otwiera jednak przed okularnikami wiele rozwiązań. Dzięki nim nie musisz wybierać pomiędzy pasją a widzeniem.

Jak chronić oczy zimą mając wadę wzroku?

Zastanawiasz się, jak skutecznie chronić oczy zimą? Nosisz okulary korekcyjne i szukasz sprawdzonego rozwiązania, z którego będziesz mógł korzystać, wybierając się na narty? Wychodząc z domu, nawet w pochmurne dni, nie należy zapominać o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych. Ze względu na promieniowanie ultrafioletowe, warto wybierać modele wyposażone w specjalny filtr.

Na szczególną uwagę zasługują okulary korekcyjne fotochromowe, które ściemniają się w zależności od natężenia światła. Świetnie sprawdzają się one przy zmiennej pogodzie.

Soczewki czy gogle — co wybrać?

Wybierając się na narty, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego stroju. W żadnym wypadku nie należy zapominać o okularach sportowych. Wątpliwości odnośnie tego, na zakup jakich gogli narciarskich się zdecydować to problem szczególnie tych, którzy na co dzień noszą okulary korekcyjne.

Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia komfortu są soczewki kontaktowe. Używać można ich do okularów narciarskich, co jest niezwykle wygodne na stoku. Szczególną uwagę należy zwrócić na soczewki jednodniowe, które wyrzucamy po ściągnięciu.

Nie każdy jednak lubi soczewki kontaktowe. Jeśli Ty także należysz do tego grona, wybierz gogle narciarskie wyposażone w soczewki okularowe. Zapewnią Ci one szerokie pole widzenia i odpowiednią ochronę oczu w słoneczne dni.

Dlaczego warto korzystać z okularów sportowych?

Sportowe okulary przeciwsłoneczne zapewnią Ci odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Poprawiają one jakość widzenia niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Zastanawiasz się jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Przyjdź do jednego z salonów Ziko Optyk na krakowskich Krowodrzach, Dębnikach, Prądniku Białym, Podgórzu Duchackim czy w Katowicach, aby dopasować idealny model do Twojej twarzy. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w wyborze okularów sportowych z filtrem UV.