Okulary progresywne – wskazania, zalety, wady

Okulary progresywne – co to właściwie znaczy? Kto powinien je nosić i jakie są ich największe zalety i wady?
Odpowiadamy w artykule poniżej.

Najczęstszym wskazaniem do noszenia okularów progresywnych jest prezbiopia, czyli starczowzroczność, która dotyczy osób po 40 roku życia. Pojawia się zmęczenie oczu podczas czytania i prac wykonywanych w bliskich odległościach. Wtedy pojawia się potrzeba dodatkowych okularów, co w konsekwencji oznacza, że korzystamy z dwóch – jednej pary do dali, a drugiej do czytania.

CZY NA PEWNO JEST TO KONIECZNE?

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są właśnie okulary progresywne. Ich specjalna konstrukcja pozwala wyraźnie widzieć te dwie odległości w jednych szkłach okularowych. Dzięki górnej części dobrze widzimy z dali, natomiast dzięki dolnej – z bliska. Płynne przejście mocy z dali do bliży umożliwia również korzystanie z nich w odległościach pośrednich. Okulary progresywne stosowane są zarówno na co dzień, jak i do czytania oraz obsługi komputera.

ZALETY OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Największą zaletą okularów progresywnych jest to, że doskonale zastępują one dwa różne zestawy szkieł, dzięki czemu nie musisz mieć zawsze przy sobie dwóch par okularów, np. gdy jedziesz do pracy lub na wakacje. Jedne okulary w zupełności wystarczą – jest to bardzo duży komfort w codziennym życiu.

WADY OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Oczywiście dla wielu osób istotnym minusem będzie przede wszystkim ich cena. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt: kupujemy jedną parę okularów zamiast dwóch.

CZY OKULARY PROGRESYWNE SĄ ZDROWE?

Tak! Jednak pod jednym warunkiem: okulary progresywne są zdrowe tylko gdy są odpowiednio dobrane przez profesjonalnego specjalistę pomiaru refrakcji. W przeciwnym wypadku ryzykujemy mniejszym komfortem widzenia.

W Salonach ZIKO OPTYK nasi doświadczeni optometryści dopasują odpowiedni produkt do twojej wady wzroku. Dzięki temu okulary progresywne będą bezpieczne i zdrowe, a ich noszenie będzie komfortowe.