Poznaj triki, które pozwolą Ci zadbać o swoje usta

Piękne i gładkie usta pomalowane wyrazistym kolorem, nie tylko dodadzą każdej kobiecie elegancji i szyku, ale również pewności siebie i poczucia atrakcyjności. Jednakże, aby nałożona pomadka wyglądała na naszych ustach estetycznie i zjawiskowo potrzebna jest codzienna ich pielęgnacja.

JAK PIELĘGNOWAĆ USTA?

Tak, jak nasze ciało potrzebuje codziennej pielęgnacji, tak samo usta. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym powinnyśmy o nie dbać i otaczać troską – popękane i podrażnione nie tylko nie będą wyglądać estetycznie, ale także będą sprawiać ból! Jak zatem o nie zadbać?

STOSUJ PRODUKTY OCHRONNE DO UST!

Podstawową zasadą pielęgnacji ust jest odżywianie ich przy pomocy pomadki bądź balsamu. Latem pomadka powinna być wzbogacona w filtry UV, aby chronić nasze usta przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W okresie zimowym z kolei pomadka może być wzbogacona o ekstrakty z miodu, olejek jojoba, czy wyciąg oliwy z oliwek. W tym okresie usta powinny być natłuszczane, aby zapobiegać ich pękaniu. Pamiętajmy, że kupując pomadkę, powinnyśmy też wybrać taką, która zapewni naszym ustom ochronę przed ujemnymi temperaturami.

RÓB PEELING UST!

Jednakże stosowanie odpowiednich preparatów do ust nie wystarczy. Przynajmniej raz na tydzień usta potrzebują peelingu! Jak go przeprowadzić? Wystarczy nałożyć na skórę ust cukier i opuszkami palców masować usta okrężnymi ruchami. Pamiętajmy, aby nie zdzierać na siłę skóry z ust! Peeling ma być przyjemnością. Cukier możemy również wymienić na zużytą szczoteczkę do ust, o miękkim włosiu. Masaż szczoteczką nie tylko pomoże usunąć martwy naskórek, ale także poprawi krążenie, przez co nasze usta nabiorą wyraźnego i naturalnego koloru.

DOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE USTA

Skóra naszych ust rządzi się takimi samymi prawami, co nasze ciało oraz cera. Prócz właściwej pielęgnacji potrzebuje także odżywczych zabiegów w postaci maseczek. Plusem jest to, że maseczkę do ust możemy zrobić w domowym zaciszu, używając do tego naturalnych produktów. Warto do maseczek używać miodu, który posiada rewelacyjne zdolności odżywcze i regenerujące usta! Miód warto nakładać na noc, najlepiej zaraz po peelingu. Następnego dnia skóra ust będzie nie do poznania! Ponadto miód możemy nakładać na usta o każdej porze dnia. Dla osób, które nie przepadają za miodem idealnym zamiennikiem będzie wazelina.

5 ZASAD PIELĘGNACJI UST

Podsumowując, usta, szczególnie dla kobiety, są ikoną zmysłowości, stylu oraz seksapilu. Warto zatem o nie dbać, aby były piękne i zdrowe! Każda z nas powinna stosować się do poniższych rad, pomogą nam one utrzymać gładką skórę ust.

1. Nie oblizuj się na wietrze.

2. Nie zagryzaj warg.

3. Jeżeli usta są popękane, nie ingeruj siłą i nie odrywaj zbędnych płatów skóry.

4. Zawsze używaj pomadki ochronnej lub balsamu do ust.

5. Przynajmniej raz w tygodniu rób peeling ust, po którym nakładaj na usta trochę miodu bądź wazeliny.