Resweratrol – niezastąpiony w walce ze zmarszczkami

Proces starzenia się skóry uruchomiony zostaje już po 20 urodzinach. Dzieje się tak czy tego chcemy czy nie. Natomiast tylko od nas zależy jak szybko będziemy się starzeć. Młoda skóra bardzo szybko się regeneruje wiec szkodliwe działanie promieniowania słonecznego, dymu nikotynowego, zanieczyszczeń powietrza, spalin, stresu i nieprzespanych nocy nie są widoczne od razu ale też skóra o nich nie zapomina i nie wybacza. Dowiedz się jak walczyć ze zmarszczkami z resweratrolem. 

resveratrol

Niszczycielskie cząstki zwane wolnymi rodnikami sieją spustoszenie w naszym organizmie powodując uszkodzenia w strukturze białek, lipidów a także włókien kolagenu i elastyny. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość – w ślad za tym zmniejsza się elastyczność i pojawiają drobne zmarszczki, najszybciej w okolicach oczu i ust. Stopniowo skóra staje się coraz cieńsza, za to warstwa rogowa naskórka coraz grubsza i szorstka. Cera traci swoją jednolitość i blask. Szukając remedium na ten stan rzeczy sięgamy po kremy przeciwzmarszczkowe. Najważniejsze to sięgać po takie, które będą skuteczne.

Co to jest resweratrol?

Do najsilniejszych składników w pielęgnacji przeciwstarzeniowej zaliczany jest m.in. resveratrol. Jest to najlepiej przebadana substancja będąca przedmiotem ogromnej ilości publikacji naukowych i badań zwłaszcza w dziedzinie degeneracji komórek. Resveratrol to związek organiczny z grupy polifenoli, który można znaleźć w winogronach, malinach, żurawinie, śliwkach i orzechach aczkolwiek niezaprzeczalnie najbogatszym źródłem tego składnika jest rdest japoński.

Resveratrol – działanie i właściwości przeciwzmarszczkowe

Udowodniono trzy główne kierunki działania przeciwstarzeniowego resveratrolu. Jest to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, czyli składników, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami. Dzięki zwiększeniu aktywności sirtuin, resweratrol wpływa na poprawę naturalnych procesów naprawczych skóry, zwiększa odporność komórek skóry na działanie czynników środowiska, w tym promieniowanie UV oraz przedłuża życie komórek skóry. Okazuje się, że pod wpływem resveratrolu ludzkie sirtuiny stają się około 13-krotnie aktywniejsze. Dlatego też często resveratrol nazywany jest elixirem długowieczności. Trzecie działanie, antyglikacyjne chroni włókna kolagenu i elastyny przed destrukcją i dezorganizacją, powodującą utratę elastyczności i wewnętrznej podpory skóry.

Preparaty z resweratrolem

Występuje w 2 formach izomerycznych: cis i trans. Postać trans jest formą naturalną, która jest najskuteczniejszą formą bioaktywną, ponieważ wykazano, że jego aktywność antyoksydacyjna jest 7 razy większa niż w postaci Cis. Najczystszą i najskuteczniejszą formę resveratrolu, jaką jest forma trans pochodzącą z rdestu japońskiego, znajdziecie w linii produktów przeciwzmarszczkowych Liftiane marki SVR.

LIFTIANE to 4 zmysłowe formuły o delikatnym zapachu z nutami kwiatowymi, pudrowymi i piżmowymi, pozbawione substancji alergizujących i w 100% bezpieczne dla skóry wrażliwej. W skład linii wchodzą:

SVR LIFTIANE CREME

Liftingujący krem przeciwzmarszczkowy – dla skóry mieszanej i normalnej to krem liftingujący, który zawiera unikalne połączenie najpotężniejszych przeciwzmarszczkowych składników aktywnych : resveratrolu i kwasu hialuronowego. W fromule wykorzystano nasjskuteczniejszą, bioaktywną formę resveratrolu ‘trans’ której działanie antyoksydacyjne jest 7 razy wieksze od innych stosowanych form tego składnika.

SVR LIFTIANE CREME RICHE

Bogaty krem liftingujący dla skóry suchej zapewnia wielopłaszczyznowe działanie na czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne starzenia się skóry. Zawiera kwas hialuronowy o dwóch masach cząsteczkowych dzięki czemu intensywnie nawilża skórę na różnych jej warstwach, regeneruje uszkodzenia, stymuluje produkcję kolagenu. Sprawia, że skóra staje się jędrna, wygładzona a zmarszczki są wyraźnie spłycone

SVR LIFTIANE SERUM

Liftingujące serum przeciwzmarszczkowe, które zawiera najwyższe stężenie antyoksydacyjnego resveratrolu – bo aż 1%. Natychmiastowo napina i wygładza skórę dając widoczny efekt redukcji i spłycenia zmarszczek już po 7 dniach stosowania. Formuła została wzbogacona o glukonolakton, soft-focus i rozświetlającą mikę, dzięki którym skóra staje się jedwabiście gładka i promienista.

SVR LIFTIANE YEUX+LEVRES

Krem do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu i ust. Wyjątkowy preparat poprawiający kontur oczu i ust. Ujędrnia skórę i zmniejsza zmarszczki mimiczne. Oprócz resveratrolu i kwasu hialuronowego zawiera peptyd zmniejszający przekrwienie dzięki czemu redukuje obrzęki oraz cienie pod oczami. Po miesiącu regularnego stosowania skóra jest wyraźnie odmłodzona a zmarszczki spłycone.

Unikatowym produktem w gamie Liftiane jest serum liftingujące – zawiera rekordowe, najwyższe stężenie resveratrolu trans bo aż 1% oraz dodatkowe składniki odpowiadające za promienistość i gładkość skóry jak glukonolakton, polisacharydy i soft-focus. Wszystkie produkty Liftiane oprócz wysokich stężeń resveratrolu zawierają kluczowy w pielęgnacji przeciwstarzeniowej kwas hialuronowy o dwóch wielkościach cząsteczek – odpowiadający za doskonałe nawilżenie skóry, wzrost elastyczności i zwiększenie jej funkcji obronnych oraz hydroksyprolinę która poprawia jędrność i gęstość skóry, gdyż stymuluje produkcję kolagenu, chroni włókna elastyczne i hamuje produkcję enzymów powodujących starzenie się skóry.

Główne działanie gamy nakierowane jest na zwalczanie wszystkich oznak starzenia się skóry i efekty stosowania preparatów widoczne są w każdym aspekcie: wypełnianie zmarszczek, wzrost napięcia skóry i przywracanie jędrności, nawilżenie i przywrócenie blasku. Skuteczność produktów została udowodniona w licznych badaniach instrumentalnych*, dermatologicznych i obserwacyjnych w różnych odstępach czasowych. Najszybciej widoczne, bo zaraz po zastosowaniu preparatów jest wzrost napięcia skóry, po 7 dniach skóra staje się bardziej sprężysta , gładsza, a po 28 dniach zmarszczki zanikają a skóra staje się jędrniejsza.

*badania kutometryczne