Rodzaje szczoteczek do zębów

Stając przed wyborem szczoteczki do zębów staje przed trudnym zadaniem. Na półkach sklepowych dwoją się i troją szczoteczki od przeróżnych producentów, którzy obiecują, że to właśnie ich produkt najlepiej oczyści Twoje zęby. Według ekspertów rodzaj szczoteczki bezpośrednio wpływa na skuteczność usuwania resztek pokarmowych. Prócz tego na stan naszych zębów po szczotkowaniu wpływa indywidualna technika jednostki, częstotliwość zabiegu oraz czas jaki mu się poświęca.

RODZAJE SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW

 1. Standardowa szczoteczka manualna – bardzo popularne, plastikowe narzędzie z nylonowymi włóknami równomiernie rozmieszczonymi na nieruchomej główce. Producenci oferują szczoteczki z następującymi rodzajami twardości włosia:
  – miękkim– przeznaczonym dla osób z wrażliwymi dziąsłami
  – średnim– będącym kompromisem pomiędzy ochroną dziąseł, a dbałością o czystość zębów
  – twardym- stworzonych dla osób, które borykają się z problemem osadu oraz kamienia nazębnego
  – mieszanym- gdzie niektóre fragmenty są dłuższe i miękknie, a inne krótsze, o większej twardości.
  &
 2. Szczoteczka zasilana elektrycznie– ładuje się ją poprzez podłączenie do gniazdka elektrycznego. Zestaw podstawowy zawiera szczoteczkę oraz jeden wkład, który należy wymienić po okresie około trzech miesięcy. Ceny główek szczoteczek elektrycznych różnią się w zależności od producenta. Zazwyczaj występują w zestawach po kilka sztuk. Poszczególne szczoteczki różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim rodzajem zastosowanej technologii. Najpopularniejsze wśród nich to oscylacyjno-rotacyjna, czyli tak zwane trójwymiarowe czyszczenie oraz metoda soniczna.
  &
 3. Szczoteczki na baterie – mają mniejszą moc od szczoteczek zasilanych elektrycznie, ale mimo to znalazły wielu zwolenników. Zasilane bateriami AA, sprawiają, że czyszczenie zębów staje się jest znacznie łatwiejsze. Są tańsze od szczoteczek elektrycznych i świetnie sprawdzają się w okresie wakacyjnym.