Soczewki barwione z korekcją, fotochromy w okularach i soczewkach kontaktowych.

Promieniowanie UVA i UVB to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na wygląd oraz zdrowie naszego całego organizmu, również oczu. Dzięki niemu mamy dobre samopoczucie, opalamy się, wspomagamy produkcję witaminy D3. Ale promieniowanie to ma także swoje złe strony – może powodować poparzenia, przebarwienia a nawet zmiany nowotworowe. Dlatego koniecznie należy chronić się przed negatywnym działaniem promieni UVA i UVB.

Jesteśmy przyzwyczajeni do ochrony siebie przy pomocy kremów, które codziennie rano wklepujemy w skórę, ale czy pamiętamy o oczach? Oczu nie wysmarujemy kremem, nie zasłonimy ubraniem. Oczy również wymagają zabezpieczenia UVA i UVB. W salonach Ziko Optyk możemy znaleźć co najmniej kilka możliwości ochrony oczu.

OKULRY SŁONECZNE Z POLARYZACJĄ

Każde okulary w naszych salonach oprócz filtrów UVA i UVB mają specjalny filtr ochronny zwany polaryzacją. Polaryzacja w soczewkach okularowych usuwa zbędne odblaski, które są rozproszonym światłem a przepuszczają tylko proste, spolaryzowane światło. Dzięki temu widzimy lepiej, wyraźniej. Polaryzację szczególnie docenią kierowcy, wędkarze, osoby chodzące po górach, Pacjenci po wszelakich zabiegach i operacjach. W tej grupie okularów mamy do wyboru trzy kolory: szary, brązowy i szarozielony.

OKULARY OPTYCZNE KOREKCYJNE Z BARWIONĄ SOCZEWKĄ NA STAŁE

Twoje okulary mogą wyglądać jak słoneczne, ale będą zawierały parametry okularów optycznych. Różnorodność kolorów i stopni zabarwienia szkła w oprawie zależy od fantazji i ochoty Pacjenta. Soczewki korekcyjne barwione mogą być z antyrefleksem lub z polaryzacją.

OKULARY OPTYCZNE KOREKCYJNE Z SOCZEWKĄ FOTOCHROMOWĄ

Twoje okulary będą białe i przejrzyste w pomieszczeniach, ale podczas ich ekspozycji na słońce zaczną zmieniać kolor i zabarwią się nawet do 80%. Kolory fotochromów nie ograniczają się już do brązowego i szarego. Można mieć okulary fotochromowe z szarozielonym fotochromem, z bursztynowym, z fioletowym, zielonym oraz granatowym. Do tego pojawiły się soczewki fotochromowe lustrzane, najmodniejsze w tym sezonie. Lustrzanki możemy mieć w 10 kolorach: miedzianym, zielonym, niebieskofioletowym, błękicie królewskim, jasnosrebrnym, złotym, srebrnym, niebieskozielonym, złotoróżowym, jasnofioletowym. Zaletą tych soczewek jest fakt, że przyciemnią się przez szybę samochodu.

SOCZEWKI KONTAKTOWE A OCHRONA

A co z Pacjentami, którzy noszą soczewki kontaktowe? Nie muszą się już martwić, gdyż większość wiodących firm soczewkowych produkuje swoje produkty już z filtrami. W salonach optycznych Ziko Optyk proponujemy soczewki kontaktowe Acuvue Oasys with Transitions, czyli soczewki kontaktowe z fotochromem. Jest to nowość na rynku soczewkowym. Serdecznie zapraszamy na aplikacje.

CHROŃ DZIECI PRZED PROMIENIOWANIEM UV

Ochrona przed promieniowaniem UV jest szczególnie ważna w przypadku dzieci i młodzieży, gdyż mają one większe źrenice i jaśniejsze soczewki niż dorośli, czyli ich oczy są bardziej narażone na działanie szkodliwego promieniowania. Poza tym spędzają oni o wiele więcej czasu na świeżym powietrzu i rzadziej noszą okulary słoneczne. Dbajmy więc o nasze oczy i naszych bliskich!