SOS dla stóp – sposoby na pedicure wiosną

Wiosna to czas kiedy zaczynamy przykuwać większą uwagę naszym stopom. Naturalną koleją rzeczy jest to, że odkrywamy je coraz częściej, co też prowadzi do większego skoncentrowania na ich pielęgnacji. Gładkie stopy, zadbane paznokcie to piękny widok cieszący oko zwłaszcza w nowo zakupionych sandałkach!

Kosmetyki do pielęgnacji stóp

Rynek kosmetyczny zalewa nas ze wszystkich stron preparatami do pielęgnacji stóp. Maski, kremy, peelingi, lakiery i cała masa innych.
Wiele osób zadaje sobie pytanie czy skorzystać z usług kosmetyczki w salonie czy na własną rękę zakupić jakieś specyfiki, oraz co stosować i jak? Tymczasem to jaki preparat zastosujemy zależy od kondycji oraz indywidualnych potrzeb naszej skóry.

1. Nawilżający krem do stóp

Podstawą dobrej pielęgnacji jest krem nawilżający zawierający w składzie na przykład glicerynę. Często jednak okazuje się, że to stanowczo za mało. Jeśli skóra na stopach jest szorstka, chropowata, występują zrogowacenia bądź nagniotki, wtedy warto mieć pod ręką krem z 30% mocznikiem(SVR Xerial 30), bądź w połączeniu z AHA (Cerkoderm 30), który skórę nawilży, wygładzi i odpowiednio zmiękczy. Taki krem stosujemy do momentu poprawy kondycji skóry, a następnie wracamy do codziennego kremu, który w swoim składzie powinien zawierać takie składniki odżywcze jak masło shea, glicerynę, parafinę ciekłą bądź wosk pszczeli.

2. Złuszczający peeling do stóp

Przynajmniej raz w tygodniu warto zafundować stopom peeling mechaniczny gruboziarnisty wraz z kąpielą parafinową. Parafina w połączeniu z ciepłem będzie tworzyć na naszej skórze płaszcz ochronny zatrzymujący odparowywanie wody z naskórka dzięki czemu skóra stanie się bardziej miękka i nawilżona.

3. Maski z mocznikiem do stóp

Dobrze sprawdza się również krem- maska do stóp z 15% mocznikiem (Acerin), którą możemy zastosować na noc zakładając na stopy skarpetki bawełniane. Rano stopy są miękkie

Nawilżanie czy złuszczanie?

W ostatnim czasie pojawił się modny trend na złuszczanie naskórka. Preparaty złuszczające zazwyczaj zawierają w składzie kwasy pochodzenia roślinnego AHA, BHA, enzymy z papai, kwas migdałowy oraz kwasy pochodzenia chemicznego np. kwas glikolowy, salicylowy.

Po zastosowaniu kwasów w formie kremu, serum czy płynu skóra po jakimś czasie zaczyna się złuszczać i powstaje nowy naskórek. Należy jednak pamiętać, iż przy tego rodzaju zabiegach należy zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza przy dużej wrażliwości skóry oraz płytko unaczynionej.

Za pomocą np. elektronicznego pilnika do stóp Scholl Velvet smooth, który sprawia, że pedicure, który dotychczas był dostępny tylko w gabinecie, teraz jest na wyciągnięcie ręki.

 

Tego rodzaju peeling możemy wykonać raz do dwóch razy w tygodniu. L’Biotioca proponuje maskę złuszczającą do stóp na bazie aktywnych kwasów roślinnych, mocznika, papai, rumianku, kwasu salicylowego i cytryny przynosi spektakularne efekty. Zabieg można zastosować nie częściej niż raz w miesiącu. Zachowując regularność i sumienność w stosowaniu będziemy cieszyć się widokiem pięknych stóp przez cały rok!