Upiększająca moc nutrikosmetyków

Nutrikosmetyki… sama nazwa powoduje zaciekawienie i chęć zgłębienia tematu. Czym są i dla kogo są przeznaczone? Nutrikosmetyki to preparaty mające na celu uzupełnić niedobory powstałe w organizmie na skutek prowadzenia niewłaściwego stylu życia.

Matowa cera, wypadające włosy i rozdwajające się paznokcie? Jest na to sposób!

Szybkie tempo życia, stres, brak ruchu oraz monotonna dieta powodują, że nasz organizm zaczyna nam wysyłać sygnały, że brakuje mu podstawowych składników odżywczych, przez co nie może poprawnie funkcjonować. Owe symptomy najczęściej przejawiają się w problemach z cerą, włosami i paznokciami. Rozwiązaniem mogą okazać się właśnie nutrikosmetyki, które nie tylko poprawią ogólny wygląd skóry, ale także mają działanie regenerujące oraz ochronne.

Nutriokosmetyki – kopalnia witamin i minerałów!

Skład nutrikosmetyków różni się od siebie w zależności od przeznaczenia produktu. Jednakże istotnym faktem jest to, że kosmetyki te są prawdziwą kopalnią witamin oraz minerałów, których tak bardzo potrzebuje nasza skóra. W skład kosmetyków tych wchodzą najczęściej witaminy takie, jak: A, E, C, witaminy z grupy B, jak również minerały, spośród których wyróżnić można: krzem, wapń, selen, cynk, miedź oraz magnez.

Witaminy A, E oraz C pełnią rolę przeciwutleniaczy, neutralizując działanie wolnych rodników i opóźniając tym samym procesy starzenia się skóry. Z kolei minerały takie jak selen i cynk zapobiegają chorobom skóry, wypadaniu włosów oraz wspomagają procesy gojenia się ran. Ponadto selen w połączeniu z witaminą E zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek oraz powstawaniu zmian nowotworowych. Warto podkreślić, że wymienione wyżej działania witamin i minerałów to jedynie namiastka tego, ile te substancje dobrego czynią w naszym organizmie.

Kwas hialuronowy – moc nawilżenia!

Prócz witamin i minerałów nutrikosmetyki posiadają w swoim składzie także substancje czynne, wśród których główną rolę odgrywa kwas hialuronowy. Wiele się słyszy o tej substancji, ale czy tak naprawdę wiemy, czym ona jest i jakie ma działanie? Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje w skórze, a którego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Zapewnia on naszej skórze właściwe nawilżenie, dzięki czemu jest jędrna i elastyczna. Kiedy zaczyna go ubywać, nasza skóra nabiera suchego i szorstkiego wyglądu, a my zastanawiamy się – jak sobie pomóc? Obecnie, żyjemy w czasach, kiedy medycyna prężnie się rozwija a my możemy już przyjmować kwas hialuronowy doustnie!

Gdzie kupić nutrikosmetyki?

Nutrikosmetyki są obecnie powszechnie dostępne w aptekach bez recepty. Można je nabyć w formie środków doustnych, jak również w postaci kremów pielęgnacyjnych. Pamiętajmy jednak, że o ile nutrikosmetyki są skutecznym lekiem na niedobory witamin i minerałów w organizmie, o tyle nie zapewnią nam zdrowia, w porównaniu z właściwą dietą i aktywnością fizyczną.

Dbajmy zatem o zdrowy styl życia, niech nutrikosmetyki wspomagają procesy “naprawcze” w naszym organizmie, ale niech nie będą głównym źródłem witamin i minerałów, które powinniśmy przyswajać naturalnie w postaci, np. owoców i warzyw.