Uprawiaj sport bezpiecznie z okularami sportowymi!

Moda na aktywny tryb życia panuje od dobrych kilku lat. Coraz częściej spotykamy się na siłowniach, basenach, kortach tenisowych, jeździmy na rolkach czy rowerach. O sporcie nie zapominają również najmłodsi – chociażby na lekcjach wychowania fizycznego, podwórkach czy placach zabaw. W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie: jaki zmysł odpowiada za najszersze postrzeganie świata i otoczenia? Jest to oczywiście narząd wzroku, o który powinniśmy się szczególnie troszczyć. Z pomocą przychodzą okulary sportowe. Kto, dlaczego i w jakich sytuacjach powinien ich używać?

Temat okularów sportowych w Polsce wciąż jest niedoceniany. Faktem jest jednak, że wielu użytkowników okularów korekcyjnych doświadczyło podczas aktywności fizycznej dyskomfortu związanego ze zsuwaniem się okularów, parowaniem soczewek czy też uszkodzeniem opraw. Rodzice coraz częściej zmagają się z problemem jakim jest bunt ich dzieci związany z noszeniem okularów korekcyjnych. Powodem takiej sytuacji jest często odczuwany przez maluchów brak swobody i ograniczone pole widzenia podczas zabawy. Rozwiązanie tych spraw okazuje się bardzo proste – okulary do zadań specjalnych, czyli okulary sportowe.

DLACZEGO KAŻDY POWINIEN POSIADAĆ OKULARY SPORTOWE?

Okulary sportowe cechują się bardzo wysoką odpornością na uderzenia, nie ulegają uszkodzeniu nawet w konfrontacji z dużą siłą. Posiadają możliwość zamontowania soczewek korekcyjnych z wytrzymałego i lekkiego poliwęglanu. Tego typu okulary wyposażone są w wentylację, nie ma więc mowy o problemie zaparowanych soczewek. Co jeszcze zyskamy dzięki profesjonalnym okularom sportowym? Komfort. Okulary sportowe są po prostu wygodne, idealnie przylegają do głowy i pozostają na miejscu nawet przy uprawianiu bardzo dynamicznego sportu.

Zakup okularów sportowych powinna rozważyć każda osoba dbająca o aktywność fizyczną. Zwykłe okulary korekcyjne nie zapewnią nam bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu, a mogą nawet stanowić zagrożenie, będąc przyczyną groźnych urazów oczu. Osoby, które nie wymagają korekcji wzroku lub też korzystają z soczewek kontaktowych również powinny zdecydować się na zakup okularów sportowych, które będą pełniły funkcję ochronną dla narządu wzroku.

Na rynku możemy spotkać szereg opraw sportowych, jednak pamiętajmy, aby kupować okulary tylko z pewnego źródła od sprawdzonych producentów. Stawiając na pełen profesjonalizm przedstawiamy Państwu markę SZIOLS oraz PROGEAR. Producenci tych opraw gwarantują najlepsze materiały, których jakość potwierdzona jest certyfikatami dotyczącymi norm bezpieczeństwa. W salonach ZIKO OPTYK nasi Specjaliści służą pomocą w doborze odpowiedniego modelu okularów zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.