Wiosenny detoks w 6 krokach

Wiosna, to idealny czas na porządki, nie tylko domowe, ale także w naszym organizmie. Wiele osób w tym okresie decyduje się na detoks. Stosując odpowiednią dietę i zażywając ruchu na świeżym powietrzu, nie tylko pozbędziesz się szkodliwych substancji, ale także odmłodzisz swoje ciało i odzyskasz siły witalne.

1. ODSTAW KAWĘ

Pierwszy krok wiosennego detoksu – zamień kawę na wodę! Regularne picie kawy zakwasza i odwadnia organizm oraz wypłukuje magnez. Zamiast wody możesz też pić napary ziołowe, soki oraz koktajle, które przywrócą w Twoim organizmie pożądaną równowagę, dostarczając organizmowi dawkę cennych pierwiastków. Aby dobrze nawodnić organizm, zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny. Dodatkowo, każdego dnia wypij przynajmniej jeden odżywczy koktajl, w którym nie zabraknie niezbędnych składników. Żeby urozmaicić swoją szklankę wody, dodaj do niej liście mięty lub ulubione owoce.

&

2. JEDZ SUROWA WARZYWA I OWOCE

Niezależnie, czy jest to świeże jabłko, czy kiełki soczewicy, najnowsze badania dowodzą, że surowe owoce i warzywa dostarczają organizmowi dodatkowej energii, wspomagają trawienie oraz poprawiają ogólny stan zdrowia. Co więcej, możesz je spożywać do woli! Nawet duża porcja sałatki nie jest bombą kaloryczną dla ciała.

&

3. POSTAW NA RUCH!

Ruch na świeżym powietrzu pobudza organizm do detoksu. Szybki marsz, jogging, czy nawet joga poprawią krążenie oraz przyśpieszą przemianę materii. Twoja skóra zyska zdrowy koloryt, a ciało zacznie lepiej współpracować z dietą.Tylko dobrze dotleniony organizm potrafi oczyścić się z toksyn oraz skorzystać z wartości odżywczych dostarczanych mu na talerzu.

&

4. OGRANICZ SPOŻYWANIE CUKRU I SOLI

Na czas detoksu stanowczo pożegnaj się ze słodyczami. Wysoko przetworzone produkty wykonane z mieszanki białego cukru i tłuszczu trans, powodują w organizmie spore spustoszenie. W trakcie oczyszczania postaw raczej na owoce. Aby zaspokoić apetyt na kilka godzin warto zjeść energetyczne batoniki wykonane z miksu płatków owsianych, wiórków kokosowych, daktyli, orzechów oraz kakao. Podczas detoksu należy ograniczyć także sól. Jej nadmiar w diecie zatrzymuje wodę w organizmie, co znacznie pogarsza przemianę materii. zmniejszenia spożycia tej substancji do minimum pomoże także obniżyć ciśnienie, co z kolei pomoże utrzymać Twoje serce w dobrej kondycji.

&

5. JEDZ LEKKIE KOLACJE

Wiosenne oczyszczanie to nie tylko koktajle. Aby dobrze się nawadniać i dostarczyć organizmowi jak najwięcej antyoksydantów oraz witamin. Postaw na lekkie, warzywne zupy! Taki posiłek sprawdzi się szczególnie na kolację, kiedy metabolizm zwalnia, a ciało chce znaleźć ukojenie po całym dniu. Dla zwiększenia sytości warzywnego kremu, dodaj do niego pestki dyń lub płatki migdałów. Taki posiłek nawodni Twój organizm i dostarczy mu witamin, które zapewnią mu regenerację w trakcie snu.

&

6. PIJ ŚWIEŻE SOKI

Świeżo wyciskane soki mają same plusy. Posiadają mnóstwo łatwo przyswajalnych witamin i wartości odżywczych. Co więcej są sycące i mają prawdziwie oczyszczającą moc dla organizmu. Wpływają także na prawidłowe odżywienie komórek całego organizmu oraz pomagają w walce z wieloma schorzeniami. Oprócz tego, podnoszą odporność organizmu i obniżają cholesterol. W zależności od upodobań i potrzeb zdrowotnych, dowolnie możesz łączyć warzywa i owoce. Najlepiej przygotowywać je tuż przed spożyciem, i wybierać do tego warzywa i owoce z upraw ekologicznych.

&