Woda termalna – ważny element w pielęgnacji skóry wrażliwej

Woda termalna jest bogata w unikalne minerały. Z reguły jest bez konserwantów, środków zapachowych. Przez pacjentów często nazywana wodą w sprayu. Pomimo tego, że jest stworzona przez naturę, posiada szerokie spektrum właściwości. Dla przykładu woda termalna z Vichy swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza długiej i powolnej wędrówce przez krystalicznie czyste wnętrza wulkanów w rejonie Owernii. Woda termalna to idealna baza łagodząca, nadająca wyjątkowe właściwości do produktów kosmetycznych.  

 

JAK DZIAŁA WODA TERMALNA?

Woda termalna cudownie odświeża, koi i likwiduje rumień. Chroni przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i przyśpiesza regenerację skóry. Funkcją wody termalnej, o której jeszcze nie każda pani wie jest utrwalenie makijażu! Możesz używać jej na świeżo zrobiony makijaż, co przedłuży jego żywotność. Idealnie nadaje się jako złagodzenie skóry po depilacji. Mężczyźni również sięgają po wodę termalną podkradając nam ją w łazience. Używają jako kosmetyk po goleniu na podrażnioną skórę.

 

JAK STOSOWAĆ WODĘ TERMALNĄ?

Oczyszczoną skórę spryskać wodą termalną i pozostawić na kilka sekund. Następnie wysuszyć, przekładając delikatnie do twarzy chusteczkę. Jedyna woda której nie trzeba osuszać to Uriage.

 

CZYM SĄ UZDROWISKA Z WODĄ TERMALNĄ?

Połączenie wypoczynku wraz z leczniczymi właściwościami jest możliwe. Kąpiele w wodzie termalnej wspomagają leczenie trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS). Idealnie koi rumień trądziku różowatego. Uwielbiam historię odkrycia leczniczych właściwości wody termalnej Uriage. Gdy Rzymianie przekroczyli Alpy, zatrzymali się u podnóży góry. Omywając swoje ciało w źródle wody termalnej, zauważyli, że leczy ich rany. I tak odkryto niezwykłe właściwości wody termalnej Uriage, gdzie następnie wybudowano uzdrowisko. Uzdrowiska przyciągają ludzi z różnymi problemami skórnymi.

 

WODY TERMALNE W KOSMETYKACH?

IWONICZ ZDRÓJ-POTOK
Iwonicki słynie z wody stosowanej w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Uzdrowisko znajduje się w Karpatach Zachodnich.
Zawiera: Krzemionkę która uelastycznia naskórek, przyśpiesza gojenie ran i podrażnień. Wapń, działa przeciwzapalnie. Magnez łagodzi podrażnienia, zalecany jest przy trądziku.

LA ROCHE-POSAY – z regionu Poitou-Charentes we Francji.
Zawiera: selen, który działa antyoksydacyjnie. Woda przyśpiesza odnowę komórkową jak i poprawia elastyczność skóry. Polecany osobą z łuszczycą skóry i atopią, ponieważ zmniejsza świąd skóry i likwiduje podrażnienia. Polecany osobom z trądzikiem.

AVENE – z uzdrowiska na południu Francji (ze źródła Saint Odile).
Zawiera: korzystne stosunki wapnia i magnezu przyśpieszające okres regeneracji i gojenia. W składzie krzem wzmacnia naczynia krwionośne. Miedź i siarka działają antybakteryjnie, likwidując zmiany trądzikowe. Woda zalecana jest szczególnie dla dzieci i dorosłych z AZS, chorym na łuszczycę, a także osobom z bliznami i poparzeniami.

VICHY – z uzdrowiska w środkowej Francji. Najwięcej pożądanych składników mineralnych znajduje się w źródle Lucas.
Zawiera: żelazo, magnez, mangan, potas, cynk, wapń, miedz. Dzięki bogatej ilości minerałów wpływa na metabolizm skóry. Posiada właściwości kojące i przeciwświądowe. Idealna do skóry wrażliwej, atopowej i z łuszczycą.

URIAGE – woda termalna Uriage przemierza długą drogę w głębi Alp.
Zawiera: Cynk, magnez, potas, sód¸ wapń ,żelazo, glin, mangan, krzem, chlor ,miedz, lit, HCO3, SO4 .Woda ma cechy izotoniczne kiedy rozmiar komórek i ich integralność pozostają niezmienne. Naturalnie parując na skórze nie zabiera wilgoci własnej. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Łagodzi świąd, zmiany zapalne jak i odświeża i nawilża. Idealna przy podrażnieniach, AZS, łuszczycy, rumieniu.

 

EKSPERT ZIKO DERMO POLECA

LA ROCHE-POSAY
Woda termalna, 150 ml

VICHY
Woda termalna, 150 g

URIAGE
Woda termalna, 300 ml