Zmień sposób pielęgnacji włosów i zatrzymaj ich wypadanie

DLACZEGO WŁOSY WYPADAJĄ?

Wypadanie włosów jest związane z naturalnym cyklem ich życia. Mieszek włosowy podlega cyklicznym, powtarzającym się zmianom. Od tego w jakiej fazie wzrostu znajduje się włos, zależy czy możemy wpływać na pobudzenie jego wzrostu. Najwięcej, bo 80-85% włosów znajduje się w fazie wzrostu zwanej anagenem, która trwa najdłużej, bo od 2 do 6 lat. Kiedy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów, jesteśmy w stanie zadziałać na problem do momentu, gdy włos znajduje się w tej fazie. W fazie przejściowej zwanej katagenem, która trwa około 2 tygodni, znajduje się około 0,5 – 1 % włosów. W tym czasie wzrost włosów ustaje. Substancje aktywne nie są już w stanie pobudzić tych włosów do wzrostu. Ostatnia to faza spoczynku – telogen – trwa około 5 – 6 tygodni, znajduje się w niej średnio 15 % włosów. Są one całkowicie zrogowaciałe, nie zawierają barwnika, stają się słabe i wypadają. W tym czasie mieszki włosowe pozostają w spoczynku, do momentu rozpoczęcia kolejnego cyklu.

Dziennie człowiek może tracić od 70-100 włosów. Norma ta jest nieco inna dla każdego z nas. Problem pojawia się, gdy wypada ich ponad 100 dziennie i trwa to kilka tygodni.

 

JAKIE SĄ PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW?

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny – zarówno genetyczne, dermatologiczne oraz wynikające z innych przyczyn chorobowych. W pewnych okresach m.in. wczesną wiosną i po lecie wypada ich więcej niż zazwyczaj. Po zimie, gdy organizmowi brakuje witamin i minerałów, osłabienie włosów i zwiększona utrata jest zjawiskiem naturalnym. Podobnie jesienią, do nadmiernego wypadania przyczynia się ekspozycja włosów na słońce latem i kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie. Zwykle problem ten mija po kilku lub kilkunastu tygodniach. Nagła lub długotrwała utrata włosów może też być objawem poważniejszych chorób, stresu, zaburzeń hormonalnych lub skutkiem ubocznym przyjmowania leków. W takiej sytuacji skorzystaj z porady dermatologa, trychologa lub endokrynologa, który zleci specjalistyczne badania.

 

JAK W 3 MIESIĄCE ZATRZYMAĆ WYPADANIE WŁOSÓW?

Jeżeli wypadanie włosów ma charakter umiarkowany czy lekki, możemy zastosować kurację wzmacniającą preparatami aptecznymi z serii Dermedic Capilarte, dostępnymi bez recepty. Sposobem na zahamowanie wypadania, pobudzanie nowych włosów do odrostu i odzyskanie dobrej kondycji włosów jest kuracja miejscowa jednocześnie szamponem i serum Capillarte przez okres minimum 3 miesięcy. Kuracja ta ma na celu, poprzez poprawienie ukrwienia mieszka włosowego, dostarczenie składników budulcowych dla struktury włosa.

 

JAK DZIAŁA 2-ETAPOWA KURACJA CAPILARTE? JAK PRAWIDŁOWO STOSOWAĆ PRODUKTY?

KROK 1

Pielęgnację zaczynamy od dokładnego umycia skóry głowy szamponem kuracyjnym stymulującym wzrost i odrost włosów Dermedic Capilarte. Szampon oczyszcza włosy i skórę głowy, nie naruszając fizjologicznej równowagi jej mikrobiomu. Ekstrakt z komórek macierzystych owoców jabłoni oraz składniki specjalnie opracowanego kompleksu PilotantumTM sprawiają, że szampon stymuluje mikrokrążenie skóry głowy, dzięki któremu komórki mieszka są zaopatrywane we właściwe ilości tlenu oraz niezbędnych witamin i składników odżywczych. Szampon pobudza w ten sposób aktywność biologiczną mieszka, co wydłuża, przyspiesza i intensyfikuje wzrost włosów. Faza angenowa (faza wzrostu) w cyklu życia włosa trwa dłużej, dzięki czemu włosy zagęszczają się i zwiększa się ich objętość

KROK 2

Dokładnie oczyszczona skóra głowy jest przygotowana na przyjęcie specjalistycznego serum do wcierania w skórę głowy. Serum kuracja stymulująca wzrost i odrost włosów Dermedic Capilarte jest specjalistyczną wcierką o udowodnionej klinicznie skuteczności, która wzmacnia działanie szamponu Capilarte. Znacząco hamuje nadmierne wypadanie włosów oraz stymuluje proces ich odrastania i zagęszczania. Serum możemy stosować zarówno na suche jak i na mokre włosy.

 

TRWAŁY EFEKT MOCNYCH WŁOSÓW

CYKLICZNE STOSOWANIE NAPRZEMIENNEJ KURACJI CAPILARTE
DLA TRWAŁEGO EFEKTU MOCNYCH WŁOSÓW.

Cykl wzrostu włosów waha się średnio od kilku do kilkunastu miesięcy, stąd skuteczna kuracja powinna być systematyczna i odpowiednio długa. Po okresie intensywnej kuracji (krok 1 i 2 powyżej) ważne jest zrobienie przerwy i zmiana szamponu na dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry głowy i włosów, przez okres kolejnych 3 miesięcy.

I tak, w przypadku skóry normalnej polecany jest szampon wzmacniający Capilarte. Będzie on także dobrym wyborem dla osób, które nie mają problemu z intensywnym wypadaniem włosów, a jedynie z ich osłabieniem. Jest polecany również do codziennego, całorocznego stosowania dla osób genetycznie obdarzonych cienkimi i rzadkimi włosami ze skłonnością do ich wypadania.

 

W postępowaniu przeciwłojotokowym – szampon normalizujący do włosów przetłuszczających się z problemem wypadania.

Dla osób borykających się z łupieżem o różnym podłożu, skuteczny będzie szampon zwalczający łupież i jego przyczyny, w przypadku skóry nadwrażliwej – szampon kojący do włosów i nadwrażliwej skóry.

 

DERMEDIC Capilarte
Szampon normalizujący, 300 ml

DERMEDIC Capilarte
Szampon zwalczający, 300 ml

DERMEDIC Capilarte
Szampon kojący, 300 ml

 

Dla uzyskania trwałych efektów, po 3-miesięcznej przerwie, zalecany jest powrót do stosowania serum i szamponu stymulującego wzrost i odrost włosów. Warto cyklicznie powtarzać kurację naprzemienną, w celu zapewnienia włosom komfortowych warunków wzrostu i utrzymania dobrej kondycji włosów.

W przypadku intensywnego wypadania włosów lub nagłego łysienia, należy zgłosić się do specjalisty dermatologa, w celu ustalenia przyczyny i odpowiedniego postępowania.