Dzień Otwarty Ochrony Danych Osobowych w Ziko

W piątek 27 stycznia w ramach obchodów XVII Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych zorganizowaliśmy dla pracowników Dzień Otwarty Ochrony Danych Osobowych. Przez cały dzień pracownicy mogli konsultować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w każdej sprawie dotyczącej ochrony danych osobowych oraz wysłuchać wystąpienia na temat ochrony danych osobowych w życiu prywatnym.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się jakie dane przetwarza między innymi Facebook. Poznaliśmy także praktyczne wskazówki na co zwracać uwagę robiąc zakupy przez Internet oraz jak tworzyć bezpieczne i trudne do złamania hasła. Na koniec zapoznaliśmy się ze stronami internetowymi, do których warto zaglądać, aby zdobyć więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz bezpieczeństwa w sieci.

Na przykład:
– na stronie gov.pl znajdziemy cykl filmów edukacyjnych pt. „Bezpieczni w sieci – w każdym wieku” skierowanych do dzieci oraz osób starszych,
– na stronie haveibeenpwned.com możemy się dowiedzieć czy nasz adres e-mail i numer telefonu stał się przedmiotem wycieku.

Bogatsi w praktyczną wiedzę, będziemy mogli jeszcze lepiej chronić nasze dane osobowe oraz naszych bliskich. Życzymy wszystkim bezpieczeństwa w sieci, a naszemu Inspektorowi Danych Osobowych dziękujemy za pouczające wskazówki.