ZIKO Blog

Fundacja Ziko dla Zdrowia

Celem Fundacji ZIKO dla Zdrowia jest zapobieganie niebezpiecznym skutkom złej farmakoterapii i promowanie wiedzy na temat dobrych praktyk w zakresie ochrony zdrowia.

Wierzymy, że istotną rolę w prawidłowym procesie leczenia zajmuje farmaceuta, który nie jest tylko sprzedawcą, a apteka nie jest wyłącznie miejscem, w którym nabywa się leki. To właśnie w aptece można uzyskać wiedzę na temat dawkowania zapisanych środków i przebiegu procesu leczenia farmakologicznego. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacji, w której pacjent cierpi na wiele schorzeń i zażywa leki, które mogą wejść w potencjalną interakcję.

W miastach, w których znajdują się apteki ZIKO, będziemy prowadzić akcje informacyjne i uświadamiać pacjentów, że w procesie leczenia i dbania o zdrowie istotne jest uzyskiwanie rzetelnej porady medycznej i farmaceutycznej.

Silnym wsparciem dla działania Fundacji jest dostęp do wiedzy fachowców zatrudnionych w aptekach ZIKO na terenie całego kraju. Wiemy, jak ważne jest stworzenie solidnych podstaw do indywidualnego, bezpiecznego zażywania leków, wspomaganego fachowym doradztwem, gdyż z przykrymi konsekwencjami niekontrolowanego samoleczenia spotykamy się na co dzień.

Poprzez działania edukacyjne, współpracę ze środowiskiem farmaceutycznym, organizacjami reprezentującymi prawa pacjentów oraz stowarzyszeniami chorych chcemy tworzyć przestrzeń do dialogu i pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej.

Odwiedź stronę fundacji. Dowiedz się więcej www.zikodlazdrowia.org

Ziko Ekspert

Chcesz uzyskać poradę zdrowotną? Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy? Nie zwlekaj, nasi Ziko Eksperci bezpłatnie udzielą Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.


Zapytaj ekspertów Ziko        

Certyfikaty

pkj2016
dobry_pracodawca_2016
gwiazda_jakosci2016
Gazele_2015
diament forbesa 2015_v3
kid_zone_290_123
certfikat

Facebook