EMOTOPIC to specjalistyczne emolienty rekomendowane do stosowania już od 1. dnia życia, przeznaczone do codziennej ochrony skóry wrażliwej, delikatnej, z objawami atopii. Preparaty EMOTOPIC posiadają bogatą formułę opartą na naturalnych olejach: innowacyjnym połączeniu oleju konopnego i oleju canola, które wykazują wysoką skuteczność w łagodzeniu objawów suchej skóry z objawami AZS. Naturalne oleje intensywnie nawilżają, w efekcie wzmacniają płaszcz hydrolipidowy, zapewniając tym samym utrzymanie prawidłowej kondycji i funkcjonowania naskórka u osób w każdym wieku: niemowląt, dzieci i dorosłych.

Emolienty EMOTOPIC posiadające status wyrobów medycznych mogą być stosowane nie tylko profilaktycznie, w celu zapobiegania suchości skóry, ale co istotne zmniejszają także dolegliwości skóry zmienionej chorobowo. Są rekomendowane dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry (AZS), czy różnymi postaciami egzemy: atopowej, kontaktowej, alergicznej oraz łuszczycy. Wykazują barierowe działanie terapeutyczne, koją i łagodzą podrażnienia, a także świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry. Receptury preparatów EMOTOPIC opracowane zostały pod nadzorem dermatologów dziecięcych. Wykazują wysoki stopień tolerancji, co zostało potwierdzone w badaniach biozgodności oraz badaniach z udziałem pacjentów z suchością skóry oraz objawami AZS.

 

LINIE PRODUKTOWE EMOTOPIC

KĄPIEL I MYCIE

Preparaty EMOTOPIC przeznaczone do mycia i kąpieli nie tylko skutecznie oczyszczają ciało z zanieczyszczeń, ale przede wszystkim dbają o prawidłową kondycję skóry. Przywracają naturalną barierę ochronną, niwelują suchość i podrażnienia oraz uzupełniają niedobry lipidów.

 

CIAŁO I TWARZ

Produkty EMOTOPIC rekomendowane do stosowania na twarz i ciało zapewniają przesuszonej skórze niezbędne nawilżenie i natłuszczenie, przywracają tym samym prawidłową równowagę wodno-lipidową. Zapobiegają suchości i łuszczeniu naskórka oraz dodatkowo chronią przed nawracającymi objawami przesuszenia.

 

PRODUKTY SPECJALISTYCZNE I OCHRONNE

W gamie preparatów EMOTOPIC znajdują się produkty specjalistyczne, zapewniające skuteczną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz nasilaniem się objawów podrażnień skóry. Wzmacniają naturalne funkcje barierowe naskórka, jednocześnie kojąc i łagodząc uporczywe dolegliwości.

Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy?
Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pomoże zadbać o Twoją cerę i włosy.