Mustela, dermokosmetyki dla dzieci i mam

Expanscience, niezależne francuskie laboratorium farmaceutyczne i dermokosmetyczne, opracowuje i wytwarza innowacyjne produkty w celu zachowania zdrowia skóry. Mustela®, to wiodąca marka Laboratoires Expanscience, oferująca bezpieczne i innowacyjne dermo kosmetyki doskonale odpowiadające potrzebom skóry kobiet w ciąży oraz niemowląt od pierwszych dni życia. Od ponad 60 lat Mustela® prowadzi przełomowe na skalę światową badania skóry dzieci i niemowląt. Dzięki eksperckiej wiedzy z dziedziny dermatologii zespół naukowców Mustela® tworzy specjalistyczne i bezpieczne receptury swoich produktów, by coraz lepiej odpowiadać oczekiwaniom młodych rodziców. Jako pierwsza marka na świecie, Mustela® zaproponowała złożoną gamę produktów do pielęgnacji każdego typu skóry dzieci niemowląt od 1. dni życia.

 

MUSTELA® MATERNITÉ –  PRODUKTY PIELĘGNACYJNE DLA PRZYSZŁYCH MAM

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Skóra jest wówczas narażona na wiele zmian i wymaga przez to specjalnej pielęgnacji. Rozstępy, ciężkość nóg, lub brak jędrności skóry to najczęstsze dolegliwości związane ze skórą już od I trymestru ciąży. Dlatego warto w tym okresie sięgnąć po skuteczne oraz bezpieczne dla mamy i dziecka dermo kosmetyki, które sprostają wszystkim potrzebom skóry. Mustela® stworzyła pierwszą, kompletną gamę produktów – Mustela Maternité – dedykowaną kobietom od samego początku ciąży oraz po porodzie. To produkty oparte na naturalnych opatentowanych składnikach aktywnych, o wysokim stopniu skuteczności podczas ciąży oraz laktacji. Dzięki nim codzienna pielęgnacja skóry jest łatwa, przyjemna oraz skuteczna.

 

SKÓRA NORMALNA DZIECI I NIEMOWLĄT OD 1. DNIA ŻYCIA

Skóra dziecka, pozornie nieskazitelna, skrywa w sobie ogromną wrażliwość. Podstawową potrzebą skóry normalnej dziecka jest jej codzienne nawilżanie od dnia narodzin. W tym celu naukowcy Mustela® stworzyli kompletną gamę produktów* do oczyszczania, kąpieli i pielęgnacji skóry normalnej, z unikalnym, naturalnym składnikiem aktywnym: Avocado Perseose®, który chroni bogactwo komórek skóry.

 

SKÓRA BARDZO WRAŻLIWA DZIECI I NIEMOWLĄT OD 1. DNIA ŻYCIA

Skóra bardzo wrażliwa silnie reaguje na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany temperatur, detergenty, twardą wodę, czy nawet otarcia pieluszki lub ubranka. Jest wyraźnie bardziej skłonna do zaczerwienień i podrażnień. U niemowląt i dzieci objawia się poprzez nieprzyjemne, symptomy kliniczne, tj. uczucie pieczenia, mrowienia i swędzenia. Jeśli skóra Twojego dziecka wykazuje nadwrażliwość na, sięgnij po produkty z linii do skóry bardzo wrażliwej, które łagodzą niewielkie zaczerwienienia, uczucie mrowienia i napięcia skóry bardzo wrażliwej. Gama Mustela® do skóry bardzo wrażliwej jest bezzapachowa.

 

SKÓRA SUCHA DZIECI I NIEMOWLĄT OD 1. DNIA ŻYCIA

Skóra sucha u dzieci i niemowląt charakteryzuje się szorstkością lub skłonnością do łuszczenia. Ten typ skóry potrzebuje nie tylko ochrony i nawilżenia, ale przede wszystkim odżywczej pielęgnacji. Mustela® oferuje gamę produktów do skóry suchej dzieci i niemowląt od dnia narodzin do codziennego stosowania. Formuły produktów zostały opracowane z uwzględnieniem dedykowanych składników aktywnych tj. Avocado Perseose® oraz formuła Cold Cream, aby nie tylko chronić i nawilżać, ale również dogłębnie odżywiać skórę.

 

SKÓRA SKŁONNA DO ATOPII DZIECI I NIEMOWLĄT OD 1. DNIA ŻYCIA

Atopowe zapalenie skóry to coraz bardziej rozpowszechniony problem wśród nowonarodzonych dzieci. Statystycznie dotyczy 1 na 5 dzieci już od dnia narodzin! Skóra ze skłonnością do atopii charakteryzuje się obniżoną zawartością lipidów, a tym samym nieszczelną barierą skórną. Mustela® proponuje gamę produktów Stelatopia® opartą na Avocado Perseose®  oraz Destylacie Oleju Słonecznikowego® , aby koić i uzupełniać lipidy skóry skłonnej do atopii dzieci i niemowląt. Skuteczność i najwyższa tolerancja produktów Stelatopia została udowodniona klinicznie i przetestowana pod kontrolą dermatologiczną i pediatryczną.

 

PRZEWIJANIE

Każdego dnia delikatna skóra pod pieluszką jest narażona na szkodliwe działanie wielu czynników. Częsty kontakt z moczem, kałem lub pocieraniem przez pieluszkę może łatwo doprowadzić do stanu zapalnego skóry. Regularne oczyszczanie skóry pod pieluszką kilka razy dziennie dedykowanym produktem jest kluczowe do utrzymania zdrowia skóry Twojego dziecka.  Do tego delikatnego obszaru Mustela® oferuje skuteczne produkty o wysokiej tolerancji, które możesz bezpiecznie stosować podczas każdego przewijania.

 

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA DZIECI I NIEMOWLĄT

Już od pierwszej ekspozycji na słońce skóra dziecka powinna być zabezpieczana odpowiednimi produktami najwyższej ochrony przeciwsłonecznej. Gama produktów Mustela® Sun Care została opracowana na bazie unikalnego systemu filtrów organiczno-mineralnych, który łączy w sobie wysoką ochronę filtrów SPF 50+ UVB/UVA oraz Avocado Perseose® – opatentowany naturalny składnik aktywny, który wzmacnia barierę ochronną skóry i chroni bogactwo komórek przed promieniowaniem UV. Nasze produkty zostały opracowane w efekcie ważnych odkryć dokonanych w dziedzinie reakcji skóry dziecka na promieniowanie słoneczne. Można je stosować u niemowląt i dzieci, również ze skórą atopową i nadwrażliwą na działanie słońca, od 3. miesiąca życia.

 

SPECYFICZNE POTRZEBY SKÓRY DZIECI I NIEMOWLĄT OD 1. DNIA ŻYCIA

U dzieci często pojawiają się miejscowe podrażnienia skóry, wywołane ukąszeniami owadów, zadrapaniami, małymi skaleczeniami czy śladami po ospie wietrznej. Stelatria®  to produkty, które szybko koją i regenerują miejscowe podrażnienia na skórze dziecka widocznie zmniejszając ślady po drobnych rankach, przywracając komfort i równowagę skóry.

Częstym probleme skórnym u niemowląt jest ciemieniucha.  Już od pierwszych dni życia skóra głowy może wykazywać reakcję na czynniki środowiskowe i hormonalne tworząc drobne, jasnobrązowe łuski. Ciemieniucha jest związana z nadmiernym wydzielaniem sebum, aby utworzyć warstwę ochronną na skórze.  Krem na ciemieniuchę marki Mustela® jest przeznaczony specjalnie dla skóry najmłodszych dzieci: koi i nawilża skórę głowy, aby usunąć ciemieniuchę i pomóc zapobiegać jej nawrotom.

Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy?
Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pomoże zadbać o Twoją cerę i włosy.