Media

Założona w Krakowie w 2005 roku przez mgr farmacji i krakowskiego przedsiebiorcę marka ZIKO skupia obecnie pod sobą sieć aptek ZIKO Apteka oraz punkty dermokosmetyczne ZIKO Dermo, a także aptekę internetową e-ZikoApteka.pl.

Na rynku aptecznym jest to największa firma rodzinna ze 100% polskim kapitałem, niezależna od hurtowni i  funduszy inwestycyjnych. Pacjenci mają dostęp do ponad 150 aptek na terenie dziesięciu województw – głównie w południowej, centralnej i zachodniej Polsce. Docelowo marka ZIKO ma być obecna w całym kraju.

Od 2012 w sąsiedztwie wybranych Aptek ZIKO uruchamiane zostają punkty  ZIKO  Dermo.  Nie  są to sklepy ani standardowe drogerie, a ściśle wyspecjalizowane miejsca sprzedaży wysokiej jakości kosmetyków aptecznych i naturalnych. Tradycyjny personel zastąpiono specjalistami w dziedzinie pielęgnacji skóry. Marka wyszła tym samym naprzeciw pacjentom, którzy szukają w jednym miejscu   zarówno porady farmaceutycznej, jak i konsultacji dermokosmetycznej. Obecnie funkcjonuje ok. 50 punktów ZIKO Dermo.

Kontakt dla mediów
e-mail: media@ziko.pl
 

 

Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy?
Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pomoże zadbać o Twoją cerę i włosy.