Placówki Ziko Apteka dołączyły do Narodowego Programu Szczepień

Już od początku sierpnia w wybranych Aptekach Ziko można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Na pierwszym etapie punkty szczepień zostaną uruchomione w ośmiu miastach. W kolejnych tygodniach dołączą do nich następne placówki.

Szczepienia w punktach szczepień Ziko Apteka wykonywane są przez przeszkolony personel w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach. Podczas realizacji szczepień spełnione są wszystkie wymogi reżimu sanitarnego. Akcja szczepień przebiega sprawnie, bez utrudnień dla pozostałych pacjentów korzystających z usług apteki.

Do szczepień wykorzystywana jest jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson oraz dwudawkowa szczepionka Pfizer, a osoby zaszczepione otrzymują po szczepieniu międzynarodowy certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepionki.

Stawiamy zdrowie naszych Pacjentów zawsze na pierwszym miejscu i wiemy, jak ważny w walce z pandemią jest powszechny dostęp do szczepień przeciw Covid-19. Jestem dumna, że zaraz po pojawieniu się informacji na temat możliwości wykonywania szczepień w aptekach nasi farmaceuci od razu wyrazili chęć ich przeprowadzania i wykonali niezbędne szkolenia. Dzięki temu Apteki Ziko mogą niezwykle szybko dołączyć do Ogólnopolskiego Programu Szczepień i przyczynić się do powrotu nas wszystkich do normalności – mówi mgr farmacji Beata Kmieć, Prezes Zarządu Ziko Apteka Sp. z o.o.

Zapisów na szczepienia w punktach szczepień Ziko Apteka można dokonywać telefonicznie, na ogólnopolskiej infolinii NFZ pod numerem 989, przez e-rejestrację na stronie www.gov.pl/szczepimysie, przez Internetowe Konto Pacjenta a także bezpośrednio w Punkcie Szczepień Ziko Apteka.