Podziel się okularami z potrzebującymi w salonach Ziko Optyk!

Dzięki inicjatywie Fundacji Ziko dla Zdrowia w salonach Ziko Optyk rusza zbiórka używanych okularów, które trafią do osób potrzebujących.  

Od stycznia 2021 roku klienci Ziko Optyk mogą dać drugie życie swoim starym i nieużywanym okularom korekcyjnym i słonecznym. W salonach optycznych Ziko Optyk pojawiły się pojemniki na używane okulary, które po odpowiednim przygotowaniu trafią do osób potrzebujących.  

Zbiórka prowadzona jest w salonach: 

•      Ziko Optyk, Katowice, ul. 3 Maja 7
•      Ziko Optyk, Kraków, ul. Beskidzka 30A
•      Ziko Optyk, Kraków, ul. Czerwone Maki 33
•      Ziko Optyk, Kraków, ul. Grażyny 4 

Oddawać można zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne dla dorosłych oraz dla dzieci. Nie muszą one być w stanie idealnym – optycy w salonie zadbają o to, aby dokonać drobnych napraw, określić wartość szkieł korekcyjnych oraz odpowiednio przygotować je do przekazania organizacjom i instytucjom pomocowym. 

Pozyskane od klientów okulary dziecięce trafią do przedszkola integracyjnego dla dzieci z dysfunkcją wzroku zaś okulary dla osób dorosłych będą służyć Afrykańczykom, którymi zajmują się polskie organizacje misyjne.  

Zbiórka okularów odbywa się na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2021/12/OR), zatem wszystkie osoby, które dołączą do inicjatywy i przekażą swoje okulary będą mogły na bieżąco śledzić wyniki zbiórki na portalu www.zbiorki.gov.pl