Szkolenia z Pierwszej Pomocy w Ziko 

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, czy za chwilę znajdziemy się w sytuacji, w której będzie konieczne udzielenie komuś pierwszej pomocy. Nagłe zdarzenie może nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.  Dlatego tak ważne jest, aby być do tego właściwie przygotowanym. 

Z myślą o poprawie naszego wspólnego bezpieczeństwa, zorganizowaliśmy cykl szkoleń z pierwszej pomocy w formie zajęć praktycznych, prowadzonych przez instruktora oraz ratownika medycznego z wieloletnim doświadczeniem. 

Podczas kursu uczestnicy: 

– zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy,
– wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie, 
– nauczyli się poprawnie ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej,
– dowiedzieli się jak udzielić pomocy osobie, która się zadławiła. 

Cieszy nas fakt, że nasze koleżanki i koledzy tak licznie wzięli udział w zorganizowanych dotychczas zajęciach. We wrześniu i październiku odbędą się kolejne szkolenia w siedmiu lokalizacjach.  

Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat pierwszej pomocy zachęcamy do zapoznania się z filmem edukacyjnym Fundacji Ziko dla Zdrowia, z którego można dowiedzieć się, jak: 

– ocenić stan poszkodowanego,
– wykonać telefon na numer alarmowy,
– wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową,
– użyć aparatu AED. 

Pamiętajmy, że Pierwsza Pomoc to proste, niewymagające wykorzystania przyrządów działania, do których wystarczy podstawowa wiedza!