Zbiórka okularów w salonach Ziko Optyk nadal trwa!

260 par okularów korekcyjnych i 26 par okularów słonecznych – oto wynik prowadzonej od stycznia, przez Fundację Ziko dla Zdrowia zbiórki publicznej okularów. 

Gdy w styczniu 2021 roku Fundacja Ziko dla Zdrowia we współpracy z salonami Ziko Optyk  rozpoczynała zbiórkę używanych okularów, nikt nie spodziewał się, że klienci salonów optycznych z takim entuzjazmem odpowiedzą na inicjatywę. Tymczasem w pierwszym kwartale prowadzenia zbiórki  do pojemników ustawionych w czterech salonach optycznych trafiło kilkaset par okularów.

– Każda para okularów przekazana przez klientów została oceniona przez naszych techników, czy nadaje się do dalszego użytkowania, a następnie przygotowana do przekazania osobom potrzebującym – mówi Natalia Szkwarek z Ziko Optyk. By dobrze służyć nowym właścicielom okulary zostały poddane pełnemu serwisowi wraz z opisem zawierającym wartości korekcji okularowej. Jak widać okulary także mogą zyskać drugie życie, co jest dobrym rozwiązaniem i dla planety, i dla osób potrzebujących.

Zebrane okulary trafią do Afrykańczyków, którym pomagają misjonarze z Fundacji Pomocy Humanitarnej Redeptoris Missio. Koszt zakupu okularów jest dla przeciętnego Afrykańczyka poza zasięgiem możliwości finansowych, dlatego udział klientów salonów Ziko Optyk w akcji jest bardzo pięknym i potrzebnym gestem pomocy.

Zbiórka okularów w salonach Ziko Optyk prowadzona jest na podstawie zgłoszenia zbiórki publicznej do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (nr 2021/12/OR). Zachęcamy klientów salonów, do dalszego udziału w inicjatywie i przekazywania okularów do skarbon, znajdujących się w salonach optycznych w Katowicach przy ul. 3 Maja 7 oraz w Krakowie przy ul. Beskidzkiej 30A,  ul. Czerwone Maki 33 i ul. Grażyny 4.

ZGODNIE Z ZGŁOSZENIEM ZBIÓRKI PUBLICZNEJ OKULARY MOŻNA PRZEKAZYWAĆ WYŁĄCZNIE  STACJONARNIE, WE WSKAZANYCH SALONACH ZIKO OPTYK. PROSIMY O NIE WYSYŁANIE OKULARÓW NA ADRES FUNDACJI BĄDŹ SALONÓW ZIKO OPTYK.