Zapytaj Eksperta Ziko Dermo

Ekspert Ziko Dermo pomoże Państwu w doborze odpowiednich preparatów oraz kosmetyków do pielęgnacji.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza bez podawania danych dotyczących stanu Państwa zdrowia.

Odpowiedź otrzymają Państwo na podany w formularzu adres e-mail.

Pytanie o:

Twoje imię i nazwisko: (wymagane)

Twoj email: (wymagane)

Treść Twojego pytania:

Administratorem danych osobowych podawanych w formularzu będzie Ziko Apteka Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-216) przy ul. Legnickiej 5. Dane są przetwarzane, gdy jest to niezbędne do podjęcia działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie. Więcej informacji na temat zasad przetwarzania danych znajduje się w naszej polityce prywatności danych osobowych.

Chcesz uzyskać poradę zdrowotną? Jeśli masz problem z cerą, zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy? Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

 

FAQ

Najczęściej zadawane nam pytania

[xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Jak uniknąć problemów ze stawami?” openclose=”” icon=”arrow-down”] Przede wszystkim należy kontrolować wagę, ponieważ każdy dodatkowy kilogram zwiększa obciążenie stawów. Ponadto warto dostarczać organizmowi witamin C, D, E, soli mineralnych, takich jak magnez, żelazo czy wapń. Pomóc mogą także zioła, np. ekstrakt z żywotoksu oraz suplementy zawierzające kolagen. Nie można także zapominać o odpowiednich ćwiczeniach stabilizujących stawy jak np.: pompki, przysiady, wykroki czy też martwe ciągi.
[/xa_slide][/xa_acc] [xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Czy rezygnacja z glutenu może być niebezpieczna?” openclose=”” icon=”arrow-down”] Tak, samodzielne przechodzenie na dietę bezglutenową może doprowadzić do niedoborów kwasu foliowego, witamin z grupy B, cynku, selenu, wapnia, żelaza czy magnezu. Może też spowodować, że zlekceważymy objawy świadczące w rzeczywistości o innych poważnych chorobach. Jeśli więc nic nam nie dolega, nie ulegajmy kolejnej modzie. Wystarczy, że będziemy starali się po prostu zdrowo odżywiać. Nie ma dowodów na to, że wszyscy powinniśmy obawiać się glutenu i unikać go w naszej diecie.
[/xa_slide][/xa_acc] [xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”Ile gramów białka powinniśmy spożywać dziennie?” openclose=”” icon=”arrow-down”] Dla osoby nieaktywnej fizycznie wystarczającą ilością może być 0,8-0,9g białka na każdy kilogram masy ciała.Z kolei osoba ćwicząca regularnie powinna przyjmować ok. 1,4g białka na każdy kilogram masy ciała, co zapewni równowagę.

[/xa_slide][/xa_acc] [xa_acc style=”xa-default” ][xa_slide title=”W jaki sposób poprzez dietę możemy uzupełnić niedobory magnezu?” openclose=”” icon=”arrow-down”] Przede wszystkim jedząc zielone części roślin. Magnez znajdziemy także w kaszy gryczanej, roślinach strączkowych, orzechach, nasionach zbóż, gorzkiej czekoladzie, awokado, pestkach dyni, bananach. Możemy go też szukać w wodzie mineralnej. Powinniśmy czytać skład wód, ponieważ wchłanianie magnezu z wody jest większe niż z produktów spożywczych.
[/xa_slide][/xa_acc]

Masz problem z cerą i zastanawiasz się jaki kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy?
Nie zwlekaj, nasz Ekspert Ziko Dermo bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pomoże zadbać o Twoją cerę i włosy.

 

YouTube Ziko Dermo
Instagram Ziko Dermo
ZIKO Blog