Zapraszamy na profesjonalne badanie wzroku do wybranych punktów Ziko Optyk:

KATOWICE
ul. 3 Maja 7
pon.-pt.:  9:00-19:00
sb.: 9:00-16:00
tel.: 510 474 728 

 


Na czym polega badanie optometryczne?
Badanie optometryczne przeprowadza wykwalifikowany specjalista i określa ono kondycję układu wzrokowego, czyli:

  • refrakcję oka to jest dobiera korekcje okularowa potrzebna do komfortowego widzenia we wszystkich odległościach,
  • sprawność akomodacji- bada mechanizm soczewki oka. Problemy powodują zamglone widzenie i objawy astenopijne: bole głowy, pieczenie i swędzenie oczu,
  • przeprowadza wstępna diagnozę pod katem podstawowych dolegliwości chorobowych, jak zaćma, jaskra, suche oko, itd. i kieruje do specjalisty lekarza okulisty na konkretne leczenie,
  • dobiera i aplikuje soczewki kontaktowe, doradza najlepsze rozwiązanie i przeprowadza badanie kontrolne.

Kim jest Optometrysta?
Optometrysta to specjalista w zakresie ochrony wzroku, który odpowiada za dokładną diagnozę układu optycznego oka i dobór najkorzystniejszego rozwiązania optycznego: okularów i soczewek kontaktowych lub innych pomocy wzrokowych. Optometrysta to trafny wybór specjalisty, gdy chcemy zakupić w salonie nowe oprawy okularowe.

Jak się przygotować?
Weź ze sobą soczewki i okulary, do których jesteś przyzwyczajona. To ważne, bo jeśli ekspert dobierze ci korekcję bez uwzględnienia tego, do czego przywykło twoje oko, możesz odczuwać dyskomfort. Zapobiec mu mogą odpowiednie ćwiczenia wzroku. Odwołaj wizytę, jeżeli jesteś przeziębiona. Zaatakowane przez wirusy oko łzawi, a na skutek walki z chorobą parametry wzrokowe będą zaburzone.

W gabinecie
Prawidłowe badanie optometryczne wymaga rzetelnego wywiadu z pacjentem, aby dopasować najkorzystniejsze rozwiązanie i drogę do lepszego i panoramicznego widzenia. Aby przygotować się do takiego badania powinniśmy zapewnić sobie 30 minut czasu wolnego, aby bez pośpiechu wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla swojego widzenia.

Kontrola wzroku
Profilaktyka mówi o corocznej kontroli wzroku u optometrysty, gdyż układ wzrokowy ulega ciągłym zmianom ze względu na aktywny tryb życia w świecie cyfrowym i ochrona wzroku to podstawa dla zdrowia naszych oczu.

 

Chcesz uzyskać wskazówki związane z zakupem okularów albo informacje dotyczące badania wzroku? Ekspert Ziko Optyk bezpłatnie udzieli Ci odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Zapytaj Eksperta Ziko Optyk 

ZIKO Blog